Benavidez vs Ellis v eliminátoru WBC!

Američané David Benavidez a Ronald Ellis se utkají v eliminačním souboji super střední váhy organizace WBC. Vítěz vyzve Canela Alvareze!

13.3.2021 – Mohegan Sun Casino, Uncasville, USA
Super střední váha
David Benavidez vs Ronald Ellis

Neporažená americká jednička a světová čtyřka „El Bandera Roja“ David BENAVIDEZ (23-0-0, 20 KO) a americká devítka „Akeem“ Ronald ELLIS (18-1-2, 12 KO) se utkají ve dvanáctikolovém eliminačním souboji organizace WBC! 

Čtyřiadvacetiletý David Benavidez získal v záři 2017 světový titul WBC, když ovládl dvanáctikolovou bitvu a vybodoval rumunského boxera Ronalda Gavrila. Pás následně v odvetě obhájil. Následovala druhá obhajoba v roce 2019, kdy knockoutoval v devátém kole krajana Anthony Dirrella.

Loni se postavil ke třetí obhajobě, ale Benavidez nesplnil váhový limit a WBC mu titul odebrala. Kolumbijce Roamera Angula sice ukončil před limitem v desátém kole, ale odešel z ringu bez pásu.

Nyní ho čeká druhá šance v rámci eliminačního souboje. Do cesty se mu postaví krajan Ronald Ellis. Ten naposledy boxoval loni v prosinci, kdy ve čtvrtém kole navzdory jasné převahy soupeře Matveye Korobova ukončil ve čtvrtém kole.

Benavidez je velkým favoritem tohoto duelu a očekává se, že si vybojuje pozici povinného vyzyvatele. Šampión je mexický talent Saul „Canelo“ Alvarez. Ovšem Canelo má již plány na celý rok a není vůbec jasné, zdali se spolu oba boxeři utkají, Američan se nechal slyšet, že se mu Alvarez vědomě vyhýbá a myslí si, že raději pás uvolní.