Ben Davison: Schwarz bude motivovaný výkonem Andyho Ruize Jr.!

Podle trenéra manchesterského obra, Bena Davisona, bude nyní Tom Schwarz (24-0-0, 16 KO) ještě nebezpečnějším soupeřem, jelikož mu výkon Andyho Ruize Jr. (33-1-0, 22 KO) dodal potřebné sebevědomí.

Stejně, jako byl podceňovaný Andy Ruiz, tak mnozí experti nedávají příliš šancí pětadvacetiletému Němci. Podle většiny odborníků nemá aktuální světová šestapadesátka potřebné zkušenosti a jeho poslední soupeři nebyly kvalitativně na úrovni širší světové špičky, natož na úrovni Tysona Furyho. Jenže ve prospěch rodáka z Halle an de Saale mluví jiné aspekty, než zkušenosti a zápasová vyzrálost. Ne, Schwarz je hlavně hladový po úspěchu a nyní ještě více motivovaný, když začátkem června viděl, že i obrovský outsider může šokovat svět a stát se mistrem světa těžké váhy. Tento fakt si uvědomuje i trenér britského obra, Ben Davison.

„Schwarz se jistě díval na souboj Ruize s Joshuou a po té, co Američan předvedl, tak si i Tom musel říct, že pokud to zvládl Ruiz, tak on to musí zvládnout také. Dodalo mu to sebevědomí. My od začátku říkáme, že není radno Schwarze podcenit a tady se to jen potvrdilo. Nikoho v těžké váze nesmíte podcenit. Jedna z největších nevýhod je to, že jsme Toma nikdy neviděli v takto velkém duelu. Buď ho to vyhecuje k životnímu výkonu, nebo se z toho posere a zabalí to, ale to si nemyslím. Bude to jeho životní šance. Bude se chtít předvést.“ – Prohlásil před sobotní bitvou trenér manchesterského obra a lineárního šampiona těžké váhy.