Ben Davison : Máme větší šanci boxovat s Joshuou než s Wilderem!

Jak jsme vás včera informovali v našem článku, vypadá to tak, že Tyson „Gypsy King“ Fury (27-0-1, 19 KO) míří spíše k zápasu s Anthonym Joshuou (22-0-0, 21 KO), než s Deontayem Wilderem (40-0-1, 39 KO). Vše potvrdil jeho trenér Ben Davison.

Již včera jsme vás informovali, že promotéři Frank Warren a Bob Arum mají v plánu dostat svého svěřence a aktuální světovou trojku, Tysona Furyho, do zápasu s králem těžké váhy Anthonym Joshuou. Ještě včera tuto myšlenku podpořil jeho trenér Ben Davison. „Měli jsme na výběr několik jmen, ze kterých jsme vybírali. Chtěli jsme někoho velkého, protože šampioni (Wilder a Joshua) jsou vysocí borci. To bylo hlavním kritériem a myslím si, že v TOP5 nikdo takový není. Kubrat Pulev je povinný pro Joshuu a dívá se spíše k zápasu s Rivsem. Whyte neustále jedná se všemi promotéry a stanicemi. Miller si domluvil zápas s Joshuou a Breazeale s Wilderem. Tom Schwarz je dvojka žebříčku WBO a devítka žebříčku IBF, takže je v TOP10 dvou organizací. Navíc když jsme s ním začali jednat byl jedenáctkou světového žebříčku Boxrec, až nyní se propadl na dvaačtyřicátou příčku. Tyson je teprve na začátku svého návratu. Souboj s Wilderem vzal ve chvíli kdy vůbec nemusel a přesto riskoval. Porazil Klitschka i Wildera na jejich půdě. Kdo jiný tohle dokázal?“ – Rozčiloval se trenér obra z Wilmslow.

Dnes tuto informaci ještě trošku více osvětlil. „Myslím si, že je větší šance, aby se Tyson střetl s Joshuou na konci tohoto roku. Tyson již v minulosti dokázal, že je schopný přijmout jakoukoliv výzvu. Udělal tohle někdy Wilder, nebo Joshua? Ne. Když se pokoušíme jednat s Wilderem a nabízíme mu odvetu ve Velké Británii, tak se radši ani neozývá. Na konci roku jsme s nimi jednali a nebyly schopni ani udělat nějakou domluvu, nebo opustit svoji televizní platformu. Nechtěli jsme na ně dál čekat.“ – Prohlásil dnes trenér „Gypsy Kinga“. Nyní to tedy vypadá, že vše směřuje k obrovskému britskému derby, na které čeká celý svět. Kdo se domluví s králem těžké váhy dříve? Bude to obrovitý lineární šampion Tyson Fury, nebo to bude „Bronzový Bombardér“ a šampion WBC Deontay Wilder?


Tyson Fury v Praze 20.6.2019! ⇒ www.tysonfury.cz