Bellator 174: Marloes Coenen vs Julia Budd

Bellator 174Jelikož přijde o tomto víkendu UFC s obrovským turnajem 209, tak Bellator relativně šetří své největší hvězdy a přichází s o něco slabším turnajem. Ovšem i na tomto turnaji vypustí poměrně zajímavé, i když ne vysoko profilové, souboje. Hlavním tahákem se tak stane střet dvou dam o titul pérové váhy.

DNES: Bellator 174
Winstar Casino, Thackerville, Oklahoma, USA

Hodnocení tohoto turnaje se zastavilo na dvou hvězdičkách. Většinu fanoušků MMA tak bude nejspíše zajímat turnaj UFC 209, který je doslova nabitý tím nejlepším, co může současný profesionální oktagon nabídnout. Fanoušci Bellatoru nemusí zoufat, i tak bude na co koukat. Hlavní zápas večera obstarají dvě bojovnice, Marloes Coenen a Julia Budd, které se střetnou o titul pérové váhy. V předzápase nás čeká pěkný střet světové šestačtyřicítky, Fernanda Gonzaleze a světové jedenašedesátky, Brandona Gritze. Na turnaji se představí i zajímavý prospekt těžké váhy Justin Wren, či bývalý UFC borec Cody Pfister.

Marloes Coenen (23-7-0) vs Julia Budd (9-2-0) – titulový zápas v ženské pérové váze
Bellator 174
Třiatřicetiletá Kanaďanka, Julia Budd, je v tomto boji relativní favoritkou. Její poslední prohra se datuje do roku 2011, kdy ještě v organizaci Strikeforce podlehla našlápnuté mašině jménem Ronda Rousey. Od té doby vymlátila celou organizaci Invicta a vrhla se směle do Bellatoru. Zde momentálně drží sérii tří vítězství v řadě, celkově má sérii sedmi vítězství v řadě. Její soupeřkou je velezkušená holandská bojovnice, Maroloes Coenen. Tu od roku 2010 dokázali porazit jen vysoko profilové bojovnice, jako Cristiane Justino, Miesha Tate a v posledním zápase Alexis Dufresne. Ovšem nizozemská bojovnice je perfektní na zemi, kde sbírá jednu submisi za druhou. Ze svých třiadvaceti duelů, ukončila hned sedmnáct před limitem na submisi. Další tři pak dokázala ukončit v postoji. Otázkou tedy bude, která bojovnice vnutí té druhé svůj styl

Fernando Gonzalez (25-14-0) vs Brandon Gritz (14-5-0) – Welterová váha
Bellator 174
Fernando Gonzalez po té, co přišel v roce 2014 do Bellatoru, tak přímo řádí. Sérii pěti výher v řadě mu překazil až největší klenot Bellatoru, Michael „Venom“ Page, který je zatím v profesionálním MMA neporaženým borcem. Gonzalez sfouknul v prvním kole například i ex UFC borce, Kara Parisyana. Ovšem ani jeho soupeř není žádné „ořezávátko“. Brandon Gritz je sice původní lehká váha, která absolvuje svůj první zápas ve welteru, ale i on má na svém kontě velmi zajímavá jména. Například Melvina Guillarda, či Dereka Campose. Zastavit jej dokázal, v posledním zápase, další neporažený borec Bellatoru, Adam Piccolotti. Uvidíme, jak si Gritz poradí s novou váhovou kategorii a jestli přejede, zatím v Bellatoru skvělého, Gonzaleze.

Justin Wren (12-2-0) vs Roman Pizzolato (9-6-0) – Těžká váha
Bellator 174
O něco lehčí práci, než předešlí bojovníci, by měl mít Justin Wren. 190 centimetrů vysoký a 120 kilo vážící obr z Iowy prohrál naposledy v roce 2009, jenže následovala dlouhá pauza až do roku 2015. To s tímto drobečkem podepsal smlouvu Bellator a nemusí litovat. Wren snadno přejel Burnse a Torrese a vrátil se tak na vítěznou vlnu. Tomuto obrovi, který vzezřením připomíná vikinga, nebo divokého motorkáře, patří momentálně 186. místo na světovém žebříčku a doufejme, že půjde víš. Jeho soupeř není o nic menší, naopak. Pizzolato je o tři centimetry větší, no co je mu to platné, když je zároveň o dvacet kilo lehčí. V posledních dvou zápase sice slavit výhry před limitem, ale jen klasických amerických organizacích. Bellator je pro tohoto Američana s italskými kořeny řádným skokem dopředu, se kterým se zřejmě nevyrovná.

 

Hlavní zápasy

Marloes Coenen vs. Julia Budd – Ženská pérová váha
Brandon Girtz vs.Fernando Gonzalez – Welterová váha
Justin Wren vs. Roman Pizzolato – Těžká váha
Rafael Lovato Jr. vs. Charles Hackmann – Střední váha

Předzápasy

Cody Pfister vs. Jonathan Gary – Lehká váha
Jason Witt vs. Justin Patterson – Welterová váha
Emmanuel Rivera vs. Treston Thomison – Smluvní váha 150 liber
Alexis Dufresne vs. Gabrielle Holloway – Ženská pérová váha
Emily Ducote vs. Katy Collins – Ženský muší váha