Bellator 173: Liam McGeary vs Brett McDermott

Bellator 173Organizace Bellator nyní využívá turnajové pauzy svého velkého rivala UFC a vypouští jeden větší turnaj Bellator 173. Hlavní zápas večera obstarají dvě britské polotíhy, Liam McGeary a Brett McDermott. Není tak žádným překvapením, že s tímto turnajem zavítá Bellator do Evropy, přesněji do Severního Irska.

Dnes: Bellator 173
SEE Aréna, Belfast, Severní Irsko

Bohužel tento turnaj Bellatoru je ze slabšího soudku, jelikož je ohodnocen pouze jen jednou hvězdičkou a půl. Jelikož jde o irský turnaj, tak britská MMA organizace BAMMA vpustí do tohoto turnaje své bojovníky a půjde převážně o Iry. V minulosti již koprodukce BAMMA a Bellatoru byla. Stalo se tak na turnaji Bellator 169 v irském Dublinu a nutno říct, že šlo o povedenou spolupráci. Věříme, že i když není obsazení naplněné hvězdnými jmény, tak spousta prospektů překvapí. Sledovat se bude hlavně irský prospekt Jamese Gallagher, který pochází ze stejného gymu jako Conor McGregor, tedy gymu SBG.

Liam McGeary (11-1-0) vs Brett McDermott (7-4-0) – Polotěžká váha
Liam McGeary
McGeary má za sebou hodně divoký výběr soupeře. Po první porážce, kterou utrpěl s Philem Davisem, se měl vrátit do akce s Chrisem Fieldsem. Ten se bohužel zranil a nahradit jej měl nováček ze Srbska Vladimir Filipovič, ale ani tento borec nevyšel kvůli problémům s vízy. Na poslední chvilku tak naskakuje do souboje další brtiský borec, Brett McDermott. Jen pro zajímavost, Fields se zranil 20. února, což je pouhé čtyři dny před turnajem. Pro „Sparťana“, jak si McDermott přezdívá, jde o první turnaj v Bellatoru. V českých krajinách si jej někteří mohou pamatovat s Rizinu, kde se utkal s King Mo Lawalem. Každopádně ostrovní řež má v sobě vždycky specifický náboj a věříme, že ne jinak tomu bude i dnes!

James Gallagher (5-0-0) vs Kirill Medvedovsky (7-3-0) – Pérová váha
james gallagher
V Co-main eventu se nám představí dosud neporažený irský prospekt ze SBG gymu, James Gallagher. Pro tohoto dvacetiletého mladíčka půjde již o čtvrtý turnaj v Bellatoru a zatím poráží vše, co se mu postaví do cesty. Gallagher má na svůj věk obrovský přehled na zemi a také ukončil čtyři ze svých pěti duelů na submisi. Nyní se před něj postaví borec s Izraele, Kirill Medvedovsky. Ten dostal svoji první šanci na turnaji Bellatorm který se konal právě v jeho domovině. Ovšem na velmi zkušeného Georgiho Karakhanyana nestačil a prohrál technickým knockoutem v prvním kole. Ovšem nemusí zoufat a nyní si může napravit reputaci na o čtyři roky mladším sokovi. Uvidíme s čím oba mladí prospekti přijdou do oktagonu, ale předpokládá se pořádná bitva na zemi. 

Colin Fletcher (13-7-0) vs Alex Lahore (10-1-0) – Welterová váha
Colin Fletcher
Tady je rozhodně nač se těšit. Colin Fletcher je jasný svéráz, dalo by se říct, že až trošku narušený jedinec. Kdo MMA sleduje nějakou chvilku, určitě Colina zná z UFC, kde působil čistě jen pořadu The Ultimate Fighter. Zde se dostal až do finále a tak se o něm rozhodně nedá říct, že je špatný zápasník. Ovšem to by na druhé straně nesměla stát rozjetá francouzská mašina Lahore, která od roku 2015 neprohrála. Nyní má v řadě šest výher a hned čtyři duely skončily před limitem. Rozhodně se můžeme těšit na velmi záživný zápas, protože s Fletcherem se jistě nudit nebudeme, tedy pokud jej Lahore neuspí.

Hlavní zápasy

  • Liam McGeary vs. Brett McDermott – Polotěžká váha
  • James Gallagher vs. Kirill Medvedovsky – Pérová váha
  • Colin Fletcher vs. Alex Lohore – Welterová váha
  • Sinead Kavanagh vs. Iony Razafiarison – Ženy, smluvní limit do 140 liber