Bellator 172: Fedor Emelianenko vs Matt Mitrione

Bellator 172Netradičně se střetnou dva turnaje konkurence. Tedy silný turnaj organizace Bellator, Bellator 172 a slabší turnaj UFC, UFC Fight Night 105. Bellator se nyní vytáhl s největší hvězdou MMA, Fedorem Emelianenkem.

Dnes: Bellator 172
SAP Center, San José, Kalifornie, USA
⇒STREAM ZDE⇐
Tento turnaj organizace Bellator je ohodnocený dvěma a půl hvězdičkami. Samozřejmě zde najdeme velké hvězdy MMA, jako je Fedor Emelianenko, Matt Mitrione, Cheick Kongo, Oli Thompson a další. Slabší ohodnocení turnaje spočívá zřejmě v tom, že většina těchto hvězd je již za svým výkonnostním vrcholem a takřka na sklonku kariér.

Fedor Emelianenko (36-4-0) vs Matt Mitrione (11-5-0) – Těžká váhaFedor vs Mitrione
Fedor se vrací do Ameriky po šesti letech a zrovna hezké vzpomínky zde nemá. Naposledy jej tady totiž připravil o dlouholetou neporazitelnost jistý Fabricio Werdum. Následovali porážky od Antonia Silvy a Dana Hendersona. Následovala delší pauza, po které se Fedor vrátil do různých evropských i mimoevropských organizací, kde sice vítězil, ale ruku na srdce, proti bojovníkům, kteří nepatří mezi světovou elitu. Poslední výhra nad Fabiem Maldonadem byla více než kontroverzní. Matt Mitrione rozhodně nebude nic slabého. Jedná se o světovou jednadvacítku, která knockoutovala při debutu v Bellatoru Carla Seumanutafu a Oliho Thompsona. Klíč k vítězství Mitriona povede přes kvalitní postoj. Naopak úspěch k vítězství Fedora může vést přes zem, kde Mitrione není nikterak silný

Cheick Kongo (25-10-2) vs Oli Thompson (17-9-0) – Těžká váha
Kongo vs Thompson
Další střet dvou veteránů. Jednačtyřicetiletý francouzský gladiátor Cheick Kongo je nejvýše postaveným mužem startovky, jelikož se nachází na sedmnácté příčce světového ratingu. V Bellatoru se mu zatím daří a má zde rekord 9-2. Jeho soupeřem bude sedmatřicetiletý Oli Thompson, který je rodákem z Anglie. V Bellatoru se představil zatím jen jednou a to v zápase s Mattem Mitrionem, od kterého vyfasoval výprask ve dvou kolech. Avšak sám Thompson si myslí, že pokud porazí přesvědčivě Konga a nejlépe před limitem, tak dostane možnost vyzvat vítěze hlavního zápase, tedy buď odveta s Mitrionem, nebo epická možnost porazit legendu Emelianenka. Vedení Bellatoru s tímto nejspíše nepočítá a pokud Thompson, nějakou náhodou zvítězí, tak nejspíše dostane další řadový zápas.

Josh Thompson (22-8-0) vs Patricky Freire (16-8-0) – Lehká váha
Thompson vs Freire
V tomto zápase nastoupí domácí miláček Josh Thompson s brazilskou stálicí Bellatoru, Patrickym Freirem. Freireho výkonnost není úplně stálou konstantou Bellatoru a výhry prakticky střídá s prohrami. V posledním zápase dostal šeredný výprask od Chandlera, který jej knockoutoval již v prvním kole. Thompson je na tom o poznání lépe. Z UFC odcházel tento borec po třech porážkách, ale od špičkových borců. Benson Henderson, Bobby Green, Tony Ferguson, ti všichni Thompsona porazili, ale velmi těsně na body. Z toho Henderson a Ferguson patřili mezi nejlepší borce UFC. Thompson po přechodu do Bellatoru válí, ze dvou zápasů dva vyhrál a oba ukončil před limitem. Zde je velká pravděpodobnost, že si dnes v noci připíše třetí výhru

Brooke Mayo vs Veta Arteaga

Koscheck vs Alonso