BBBofC nařídila souboj mezi Joycem a Duboisem!

Britská boxerská federace jmenovala dva boxery, kteří si to mají rozdat o titul BBBofC v těžké váze. Těmi jmenovanými jsou Joe „Juggernaut“ Joyce (8-0-0, 8 KO) a Daniel „Dynamite“ Dubois (10-0-0, 9 KO).

Hodně zajímavý krok provedla britská federace, aby svým fanouškům nabídla prestižní souboj na domácí půdě. Třiatřicetiletý Joyce je aktuální světovou třináctkou a britskou čtyřkou těžké váhy. V letošním roce zdemoloval v šesti kolech bývalého šampiona organizace WBC a veterána, Bermana „B.WARE“ Stiverna. Následně se 198 centimetrů vysoký rodák z Londýna vrátil za velkou louži, do svého gymu v Big Bear, kde se připravuje na datum 18.5.2019. V toto datum plánuje svůj další zápas.

O dvanáct let mladší Dubois momentálně okupuje devětačtyřicátou příčku světového žebříčku a osmou v tom britském. I on se blýskl expresní demolicí rumunského válečníka Razvana Cojanu, který se hodně dlouho sbíral z podlahy ringu a následně dostal i kyslíkovou masku. Mladou naději těžké váhy nyní čeká další souboj ve Wembley Arena, kde narazí na hodně neznámého Richarda Larteye. Ovšem aukce zápasu mezi oběma je naplánovaná již na 10.4.2019, pokud se samozřejmě oba tábory nedomluví dříve. Mohli by jsme se tak nejspíše dočkat hodně zajímavého střetu v letním termínu.