Banks: Wladimir Klitschko neknockoutoval Deontaye Wildera, ale na zem jej poslal!

Bývalý trenér ukrajinské legendy Wladimira „Dr.Steelhammer“ Klitschka (64-5-0, 53 KO), Johnathon Banks, se rozpovídal o příběhu, který nedávno pustil do médií britský raubíř Dillian „The Body Snatcher“ Whyte (27-1-0, 18 KO).

„Na každém šprochu pravdy trochu“ – Zní české přísloví, které by platilo i v případě historky aktuální světové šestky těžké váhy Dilliana Whyta. Jednatřicetiletý rodák z Jamajky se jal rýpat do šampiona WBC Deontaye „The Bronze Bomber“ Wildera (42-0-1, 41 KO), avšak svoji historku z kempu Wladimira Klitschka si trošku přibarvil. „Viděl jsem Wildera knockoutovaného. Wladimir jej knockoutoval. Vím přesně, co se stalo, protože jsem to viděl. Snažil se na Wlada tlačit a tvrdě jej trefit, jenže Klitschko prohodil nohy, vyhnul se jeho úderům, zasáhl tvrdou zadní na spodek, kterou dokončil brutální levý hák. Wilder jen rozhodil ruce a bylo po něm. Nešlo o žádný knockdown. Byl tvrdě vypnutý. Hezky se pak třepal na zemi. Pravděpodobně proto s ním nikdy nechtěl bojovat. Wlad chtěl, ale Wilder se mu vyhýbal.“ – Zněla verze britského borce.

S tou však úplně nesouhlasí bývalý trenér ukrajinské legendy Johnathon Banks. Aktuální trenér Gennady Golovkina připustil, že se v kempu Wladimira Klitschka odehrávaly různé věci, ale zároveň přiznal, že Whyte malinko přehání. „To já jsem vybral Wildera i ostatní sparingpartnery. Že byl tvrdě knockoutován? To rozhodně není pravda. To se nikdy nestalo. Poslal jej Wladimir na podlahu ringu? To už pravda je.“ – Přidal svoji verzi sedmatřicetiletý Američan, jenž v té době působil coby jeden ze sparingpartnerů obrovitého Ukrajince a také byl pomocným trenérem slavného Emanuela Stewarda.