Bakole vybodoval Kuzmina a má titul WBC!

Rodák z Konga Martin Bakole vybodoval ruského boxera Sergeye Kuzmina ve velice nudném zápase a získal tak mezinárodní titul organizace WBC!

12.12.2020 –  O2 Aréna, Londýn, VB
Těžká váha
Martin Bakole vs Sergey Kuzmin

Yordan Ezekiev 96:94
Marcus McDonnell 98:92
Matteo Montella 97:93

V prvním kole jsme byly svědky spíše poznávacího souboje z obou stran. Ale rodák z Konga byl o něco přesnější a kolo šlo za ním. Nicméně poměrně statické kolo. Ve druhém kole oba boxeři přidali na plynu a na krátkou vzdálenost oba inkasovali. Velmi vyrovnané kolo.

Třetí a čtvrté kolo nabídlo podobný průběh, ani jeden boxer nechtěl udělat chybu, která by ho ohrozila. Nepřišel žádný přesný tvrdý úder nebo čistá kombinace. V pátém kole se konečně probudil ruský boxer a zasadil několik tvrdých a přesných úderů.

V šestém a sedmém kole jsme se nedočkali ničeho zajímavého a zápas byl stále vyrovnaný. Až na pár přesných úderů jsme byly svědky spíše nudného průběhu. Naopak osmé kole bylo z obou stran aktivnější, ale fyzická kondice obou boxerů prudce klesá.

Deváté a desáté kolo nabídlo další nudný průběh boje. Ani v posledním kole se jak Bakole tak Kuzmin nezmohli na pořádnou kombinaci a útok. O vítězi tedy museli rozhodnou rozhodčí, kteří se přiklonili na stranu Martina Bakole. Ten si nyní přeje odvetu s Michaelem Hunterem se kterým prohrál před dvěma lety a je jediným jeho přemožitelem.