Bakole seřezal Yoku a postaral se o překvapení!

Martin Bakole vs Tony YokaMartin Bakole se postaral v Paříži o velké překvapení. Neporaženého olympijského vítěze z Ria Tonyho Yoku před jeho domácími fanoušky dostal dvakrát do počítání a dokráčel za jednoznačným vítezstvím! Video v článku!

14.5.2022 – Accor Hotel Aréna, Paříž, Francie
Těžká váha
Martin Bakole 🇨🇩🆚🇫🇷Tony Yoka
Smail Alitouche 96:92
Ammar Sakraoui 95:93
Bertrand Chagnoux 94:94

Třicetiletý olympijský vítěz a francouzská jednička „La Conquete“ Tony Yoka (11-1-0, 9 KO) nastupoval do včerejšího zápasu jako jednoznačný favorit a před domácími fanoušky v rodné Paříži chtěl dokázat, že patří do bojů o světový titul. Jenže celém zápasu tahal za kratší konec.

Martin Bakole vs Tony Yoka

Osmadvacetiletý rodák z Konga „Makabu“ Martin Bakole (18-1-0, 13 KO) skočil do zápasu jako buldozer a po tvrdých kombinacích v prvním kole donutil Yoku pokleknout a ten byl poprvé v profesionální kariéře v počítání. Bakole způsoboval problémy domácímu Yokovi i v dalších kolech a v pátém jej poslal opět do počítání.

Martin Bakole vs Tony Yoka

Yoka sice měl pár světlých okamžiku, ale nic, co by skvělého Bakoleho mohlo ohrozit. Zápas nakonec došel až do bodového rozuzlení, ve kterém dva rozhodčí viděli jako vítěze Bakoleho a jeden rozhodčí zcela nepochopitelně obodoval duel jako remízoví. Yoka tak prohrál poprvé od svého debutu mezi profíky, mezi které vletěl v roce 2017.

Martin Bakole vs Tony Yoka

Naopak Bakole si připsal již sedmou výhru v řadě od své poslední porážky v roce 2018, kdy jej v bitvě o Interkontinentální titul organizace WBO v desátém kole ukončil americký boxer Michael Hunter.