Badou Jack má před sebou debut v křížové váze!

Bývalý světový šampión super střední váhy a polotěžké váhy, Švéd Badou Jack bude 28. listopadu debutovat v křížové váze. Jeho soupeřem bude neporažený Američan Blake McKernan!

28.12.2020 – Staples Center, Los Angeles, USA
Křížová váha
Badou Jack vs Blake McKernan

Švédská jednička a světová jedenáctka polotěžké váhy „The Ripper“ Badou JACK (22-3-3, 13 KO) a neporažená americká osmnáctka křížové váhy „The Beast“ Blake McKERNAN (13-0-0, 6 KO) se utkají v osmikolové bitvě!

Badou Jack nemá za sebou příliš úspěšné roky v ringu. V roce 2017 obhájil pás WBC v super střední váze, když pouze remizoval s britským boxere Jamesem DeGalem.

V ten samí rok se přesunul do polotěžké váhy a získal WBA, když v pěti kolech zničil Brita NathanaCleverlyho. Tento pás obhájil v roce 2018, kdy opět jen remizoval, tentokrát s Kanaďanem Adonisem Stevensonem.

V roce 2019 prohrál obě titulové bitvy. V lednu jej vybodoval Američan Marcus Browne a v prosinci Kanaďan Jean Pascal.Nyní se tak vrací po dvou porážkách a roční pauze a zkusí štěstí v křížové váze. Do cesty se mu postaví neporažený Američan Blake McKernan. Ačkoliv má americký boxer skvělou bilanci, tak ani zdaleka nedosahuje kvalit a zkušeností Jacka. Dá se tak očekávat jednoznačný průběh zápasu.

Hlavním zápasem večera bude osmikolový exhibiční souboj v těžké váze Mike Tyson vs Roy Jones. Přímý přenos bude vysílat sportovní televize Nova Sport!