Badou Jack: Chci se vrátit na vrchol a chci svoje pásy zpět!

Bývalý světový šampion dvou váhových kategorií a aktuální světová desítka polotěžké váhy Badou „The Ripper“ Jack (22-2-3, 13 KO) se již tuto sobotu utká s držitelem pásů WBA a WBC Silver Jeanem Pascalem (34-6-1, 20 KO) a bude moci tak získat zpět to, co ztratil v krvavé bitvě začátkem roku.

V lednu tohoto roku přišel švédský válečník Badou Jack o prozatímní titul WBA a stříbrný titul WBC v krvavé bitvě s Marcusem „Sir“ Brownem (23-1-0, 16 KO). V sedmém kole se totiž oba válečníci střetli hlavami a na čele šestatřicetiletého rodáka z Stockholmu se objevil obrovský cut, který vypadal jakoby Jacka někdo spíše trefil sekerou. Přesto šampion dobojoval souboj do konce, ale díky krvi, jenž se mu vlévala do očí, nebyl schopen pořádně bojovat a o své tituly přišel. „Jsem válečník, takže to pro mě není žádný velký problém. To, že jsem prohrál bylo daleko horší, než nějaká tržná rána.“ – Rozpovídal se svěřenec hvězdného Floyda Mayweathera o lednovém souboji.

„Polovinu souboje jsem nic neviděl, takže bylo docela těžké bojovat.“ – Usmíval se stále dobře naladěný Švéd. „Za tento souboj jsem dostal více respektu, než za svoje velké výhry, kde jsem také ukázal obrovské srdce, ale tak to prostě občas je. Není to nic neobvyklého. Pokud jste skutečný bojovník, pak s tím musíte umět bojovat. Jak říkám, nebylo to pro mě nic neobvyklého.“ – Hodně velký rozdíl v přístupu, než jaký ukázal o uplynulém víkendu Julio Cesar Chavez, jenž zabalil souboj kvůli zlomenému nosu.

Jenže od té doby se mnohé změnilo. Jeho přemožitel Marcus Browne padl nečekaně v souboji s Jeanem Pascalem, proti kterému se o tomto víkendu postaví právě Badou Jack a ten chce jediné. „Chci své pásy zpět a chci se vrátit na vrchol. Mohl jsem bojovat už v březnu, ale čekal jsem na vítěze souboje Browne-Pascal. Myslím si, že moje čekání se vyplatilo, protože mám před sebou další titulový souboj. Možná jsem tu prohru potřeboval. Teď se cítím mnohem hladovější, než jsem byl před tím.“ – Dokončil své povídání pro zámořská média švédský válečník. Dokáže se vrátit Jack zpět na vrchol, kde by jej případně čekal souboj s šampionem WBA (Super) Dmitry Bivolem?