Avanesyan vs Kelly o pás EBU již v sobotu!

Třikrát odložený duel velterové váhy David Avanesyan vs Josh Kelly se bude konat již tuto sobotu ve Wembley. Přímý přenos zajistí streamovací platforma DAZN!

20.2.2021, Wembley, Londýn, VB
Velterová váha
David Avanesyan vs Josh Kelly

Ruská jednička a světová jedenáctka “Ava” David AVANESYAN (26-3-1, 14 KO) a neporažená britská trojka a světová čtyřiadvacítka “Pretty Boy” Josh KELLY (10-0-1, 6 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o Evropský titul EBU!

Úřadující Evropský šampión, dvaatřicetiletý Rus David Avanesyan získal pás 30. března 2019, když v devátém kole ukončil španělskou jedničku Kermana Lejarragu. Španěl byl ale v celém zápase lepší a na body vedl a tak se oba týmy domluvili na odvetě.

Ta se nakonec konala o půl roku později a ruský boxer ukončil Španěla již v prvním kole a Evropský titul EBU tak pohodlně obhájil. Naposledy pás obhajoval v prosinci téhož roku, kdy knockoutoval v prvním kole dalšího Španěla Jose del Ria.

Nyní má proti sobě neporaženého britského boxera Joshe Kellyho, ten měl v roce 2019 v držení mezinárodní titul organizace WBA, jenž získal nad Polákem Przemyslawem Runowskim, kterého jasně vybodoval. Následně pouze remizoval s Američanem Rayem Robinsonem a dále o pás nebojoval. Naposledy stál v ringu v prosinci 2019, kdy v deseti kolech jasně vybodoval Nikaragujce Wistona Campose.

 

David Avanesyan a Josh Kelly se měli původně utkat už v prosinci 2018, poté v březnu 2019 a nakonec letos v lednu. Pandemie koronaviru však zápas opět odložila a dočkáme se jej tak až nyní 20. února.