Australský promotér nabízí Miku Tysonovi jeden milion dolarů za souboj s rugbystou!

Australský promotér nabízí „Iron“ Miku Tysonovi (50-6-0, 44 KO) jeden milion dolarů za exhibiční duel s jedním z trojice Sonny Bill Williams (7-0-0, 3 KO), Paul Gallen (9-0-1, 5 KO), Barry Hall (0-0-1, 0 KO).

Legendární Američan Mike Tyson strhl doslova lavinu ve světě profesionálního ringu. Třiapadesátiletý rodák z Brooklynu ohlásil návrat do ringu, což samozřejmě přilákalo mnoho bojovníků a promotérů. O duel s hvězdným „Zvířetem“ se přihlásil i jeho krajan a dobrý kamarád Shannon Briggs. Nyní přišla nabídka od protinožců. Australský promotér Brian Amatruda nabídl Tysonovi jeden milion dolarů, když v charitativním souboji změří síly s jedním z trojice hvězdných ragbistů. K dipozici je osmatřicetiletý rodák ze Sydney Paul Gallen, třiačtyřicetiletý rodák z Victoria Barry Hall a čtyřiatřicetiletý Novozélanďan Sonny Bill Williams.

Všichni tito borci mají zkušenosti s profesionálním boxem. Asi nejostřílenějším z nich je ten nejmladší. Williams odboxoval celkem sedm duelů a zejména poslední dvě bitvy proti zkušeným matadorům zvládl takticky skvěle. Franse Bothu a Chauncyho Wellivera hladce vybodoval. Jeho australský kolega Paul Gallen má na svém kontě o tři bitvy více, ale pouze s průměrnými borci. Jeho posledním vystoupením, které se odehrálo v polovině listopadu minulého roku, pak byla remíza s krajanem Barrym Hallem. Pro „Big Bad Barryho“ šlo o debut a zároveň poslední boj.

„Když jsem slyšel, že se Mike Tyson vrací do ringu, tak jsem okamžitě požádal Maxe Marksona (agent celebrit), aby se s ním spojil a nabídl mu částku jeden milion dolarů za charitativní duel. Může mu být třiapadesát let, ale pořád je to obrovská hvězda a velké jméno. Každý z těch kluků (Gallen, Hall, Williams) by skočili po šanci utkat se s ním v jednom ringu. Rád bych něco takového uspořádal v Melbourne Aréně s kapacitou deset tisíc míst, nebo možná na stadionu Princes Park s kapacitou třicet tisíc míst. Myslím si, že realizace nebude problém, akorát musíme počkat až se pandemie koronaviru trošku uklidní. Začátek příštího roku by byl ideální. Mike už není problémový člověk, takže víza také dostane.“ – Prohlásil muž, jenž se v minulosti staral o kariéru Anthonyho Mundine, Danny Greena, Lucase Browna, či Sama Solimana.