Australsko-novozélandské derby? Joseph Parker se chystá do ringu s Lucasem Brownem!

Pravděpodobně v srpnu se vrátí do ringu bývalý šampion WBO těžké váhy Joseph Parker (27-2-0, 21 KO). Jeho soupeřem by měl být australský veterán Lucas „Big Daddy“ Browne (29-2-0, 25 KO).

Původně se spekulovalo o novozélandském derby, ale aktuální světová třiatřicítka Junior Fa (19-0-0, 10 KO) chtěl až příliš velký balík peněz za souboj s populárnějším krajanem Josephem Parkerem. Z jednání tedy sešlo a bývalý držitel pásu WBO zaměřil svoji pozornost na trio britských obrů. Zájem měl o duel s Chisorou, či o odvetu s Whytem, nebo Joshuou. Jenže všichni tři už znají své příští soupeře a tak se rodák z Jižního Aucklandu musel poohlédnout jinde. Podle zákulisních informací nakonec zkříží rukavice na domácí půdě s Australským veteránem Lucasem Brownem a důvodů, proč tomu tak bude, je hned několik.

Streamingový gigant DAZN, který úzce spolupracuje se stájí Matchroom Boxing, pod kterou Parker nyní patří, chce prorazit na Novém Zélandu a v širokém okolí a právě australsko-novozélandské derby je přesně to pravé ořechové. Navíc na Novém Zélandu se fanoušci mohou účastnit velkých akcí, protože jde o zemi, jenž nebyla tolik zasažena pandemii koronaviru. „Lucas Browne je mnohem zajímavější jméno, než Junior Fa. Stal se součástí vyprodaných galavečerů v O2 Aréně a je velice známý po celém světě. Navíc prohrál jen s kvalitními soupeři.“ – Potvrdil jednání zástupce světové dvanáctky David Higgins. Připomeňme si, že Parker bojoval naposledy koncem února tohoto roku, když v pěti kolech ukončil amerického veterána Shawndella Terella Winterse. Browne se před fanoušky ukázal naposledy v začátkem listopadu minulého roku, když ve dvou kolech zlikvidoval pětačtyřicetiletého krajana Johna Hopoateho.