Atletická komise udělala v souboji mezi Furym a Wallinem vážnou chybu!

Členové Nevadské atletické komise (NSAC) v souboji mezi Tysonem „Gypsy King“ Furym (29-0-1, 20 KO) a Otto „All In“ Wallinem (20-1-0, 13 KO) opravdu hrubě chybovali, což ve výsledku mohlo stát britského obra zápas.

Každý už ten příběh zná skoro nazpaměť. První dvě kola si Tyson Fury četl svého švédského soupeře a postupně chtěl zvyšovat tempo souboje. Jenže ve třetím kole otevřel Wallin pravé obočí britského obra přesným úderem a tím odstartoval velké trápení svého soka. Největší drama se však odehrávalo mimo ring. Zatímco Fury bojoval s krví, která se mu vlévala do oka, ale i s nepříjemným rodákem ze Sundvallu, tak komisaři NSAC dělali pod ringem pěkné zmatky. Původně totiž považovali zranění rodáka z Manchesteru za srážku hlavami, což samozřejmě sdělili oběma rohům i ringovému sudímu, Tonymu Weeksovi.

Jenže ze záznamu se zjistilo, že cut není výsledkem nešťastného střetu hlavami, ale že opravdu přišel po úderu rukavicí švédského válečníka. Komisaři sledující souboj tedy museli záznam ve svých listinách změnit, což se i stalo a mají na to zcela právo, ale jaksi zapomněli kohokoliv informovat. Nevěděl to ani roh Tysona Furyho, ani Otto Wallin, dokonce ani Tony Weeks. Nikdo tedy absolutně netušil, že pokud se souboj zastaví, tak to skončí prohrou Brita. Tuhle hru na slepou bábu hráli všichni zúčastnění až do pátého kola, kdy veškeré informace prozradili komentátoři ESPN Bernardo Osuna a Joe Tessitore.

Trenér Tysona Furyho, Ben Davison, se tedy dozvěděl až v pátém kole, že jeho svěřenec musí vydržet v ringu až do konce duelu, popřípadě musí knockoutovat celkem tvrdého válečníka ze Skandinávie. Stačilo opravdu málo a souboj Tysona Furyho mohl dopadnout úplně jinak. Šéf NSAC, Bob Bennett, následně ocenil práci reportérů EPSN, kteří na vzniklou situaci upozornili jak rohy obou borců, tak Tonyho Weekse. Oddechnout si mohl i promotér hvězdného „Gypsy Kinga“, Bob Arum. „Rozhodnutí o změně klasifikace toho zranění naprosto změnilo situaci v ringu. Komisaři sice oznámili oběma rohům, že cut nastal po srážce hlavami, ale jaksi zapomněli informovat o tom, že tuto situaci překlasifikovali. Pro mě jsou komentátoři ESPN hrdinové.