Arum: Proč bych měl s Hearnem mluvit o souboji Fury-Joshua? Pulev Joshuu knockoutuje!

Jak Frank Warren, tak Bob Arum popřeli slova Eddieho Hearna o tom, že oba tábory již usilovně jednají ohledně sjednocujícího souboje mezi šampionem WBA, WBO, IBF a IBO Anthonym „AJ“ Joshuou (23-1-0, 21 KO) a šampionem WBC Tysonem „Gypsy King“ Furym (30-0-1, 21 KO).

Zástupce aktuálního krále těžké váhy Anthonyho Joshuy, Eddie Hearn, nedávno prozradil, že se spojil se zástupci britského obra Tysona Furyho, aby začali jednat o případném sjednocujícím souboji na konci roku. Podle šéfa stáje Matchroom Boxing dokonce k debatám opravdu došlo a nějaká předběžná domluva padla, ale to absolutně odmítá Bob Arum i Frank Warren. Šéf stáje Top Rank Boxing totiž naprosto věří svému dalšímu chráněnci Kubratu „The Cobra“ Pulevovi (28-1-0, 14 KO), jenž se 20.6.2020 postaví, jako povinný vyzývatel federace IBF, právě Joshuovi. „Na souboj Furyho s Joshuou nikdy nedojde.“ – Nechal se slyšet osmaosmdesátiletý promotér.

„Pulev Joshuu knockoutuje, tak proč bych měl mluvit s Eddiem, kterého nade všechno miluji, o souboji mezi Anthonym a Tysonem? Myslím si, že Pulev vyhraje a pak společně domluvíme unifikační souboj mezi ním a Furym. Pojďme si to ujasnit. Já jsem spolu-promotér Tysona Furyho a Frank Warren je druhý spolu-promotér. Já bych s Eddiem nikdy nemluvil bez Frankovi účasti a Frank s Eddiem nikdy nemluvil.“ – Usmíval se Arum a naznačil, že ne všechno, co řekne Eddie Hearn je pravda.

„Joshua byl na samotném vrcholu, ale pak ho knockoutoval Andy Ruiz, který pod naší stájí odboxoval skoro všechny své duely. Takže my moc dobře víme, jak moc je Andy dobrý boxer. Tahle prohra měla být pro Joshuu varováním. Ano, po té sice vyhrál pásy zpět, ale to jen proto, protože se Andy nedokázal ovládnout, jedl, netrénoval a na souboj přišel obézní. Ovšem ani tak jej Joshua nedokázal ukončit před limitem a musel jej jen vybodovat. Pulev je o obrovský kus lepší, než Ruiz.“ – Myslí si promotérský matador.