Arum nechápe, proč Wilder s Furym riskují odvetu dalšími zápasy!

Na konci února příštího roku by měla proběhnout hodně očekávaná odveta mezi aktuálním šampionem WBC, Deontayem „The Bronze Bomber“ Wilderem (41-0-1, 40 KO) a lineární šampionem, Tysonem „Gypsy King“ Furym (28-0-1, 20 KO). Oba boxeři však mají naplánovaný ještě jeden duel před vzájemným druhým střetem.

Když se poprvé setkal obrovitý Brit s alabamským knockoutérem, byla z toho excelentní podívaná, ale také prvotřídní senzace. Absolutně nikdo nevěřil třicetiletému rodákovi z Manchesteru a není se ani čemu divit. Fury bojoval s depresemi, které řešil kokainem a zapíjel alkoholem. Jenže v červnu minulého roku se vrátil v souboji se Seferem Seferim a o dva měsíce si střihl duel s Francescem Pianetou. Následný výběr lineárního šampiona těžké váhy šokoval svět. Deontay Wilder? Tak brzy? Každý jej od tohoto souboje odrazoval. Proti byl jeho promotér i nejbližší rodina. Fury souboj s nejhrozivějším mužem těžké váhy zvládl a i když ležel v posledním kole na podlaze ringu, tak podle mnohých duel opanoval.

Na konec února příštího roku pak mají oba naplánované druhé „rande“. Ovšem oba bijci nejprve musí vyřešit svoje nadcházející souboje a až po té, mohou pomýšlet na vzájemnou odvetu. Třiatřicetiletý rodák z Alabamy si musí poradit v listopadu s Luisem Ortizem. O tři roky mladší Fury zvolil snazší cestu, když si vybral nepříliš známého Otto Wallina. Každopádně šéf stáje Top Rank, Bob Arum, z toho počínání není příliš nadšený a moc dobře si uvědomuje rizika. „Smlouva pro odvetu je již dohodnuta, ale jak se to občas v boxu děje, tak všechno se může okamžitě změnit. Oba jdou do soubojů před vzájemným střetem, což já osobně vůbec nechápu. Wilder se chystá na Ortize a Fury bude boxovat se skvělým Švédem. Doufám, že oba vyhrají, protože máme již domluvené dvě televize, které jejich souboj budou vysílat. Vše je připraveno, ale nemusí z toho také nic být, pokud jeden z nich prohraje.“ – Obává se zkušený promotér.