Arum má vážné obavy ohledně souboje Lomachenka ve Velké Birátnii!

31.8.2019 se na londýnském galavečeru představí ukrajinský fenomén, král lehké váhy a šampion WBA a WBO, Vasiliy „Hi-Tech“ Lomachenko (13-1-0, 10 KO). Jeho promotér má však obavy z dopingu.

V londýnské O2 Aréně se do sebe na konci srpna zaklesnou dva olympijští vítězové, aby si to rozdali o tři pásy lehké váhy. Ve hře bude uvolněný titul WBC, ale i pásy patřící jednatřicetiletému Ukrajinci, Vasiliyi Lomachenkovi. Ty se mu pokusí sebrat stejně starý rodák z britského Hullu, Luke Campbell. Jenže promotér hvězdného Ukrajince, Bob Arum, má obavu z dopingu na britské půdě a kauza kolem Dilliana Whyta jej hodně šokovala. „Byl jsem hodně znepokojený, když jsem četl o případu Dilliana Whyta.“ – Rozpovídal se zkušený promotér a šéf stáje Top Rank.

„Ani mě tolik nezklamalo to, že mu dovolili bojovat, ale spíš to, že to nikdo neřekl straně Oscara Rivase. Ano, byl to zatím jen vzorek A, ale podle nich to bylo naprosto v pořádku, což samozřejmě není. Takové věci se nemohou dít. Ten, kdo byl za toto rozhodnutí zodpovědný udělal ohromnou chybu. Je to hodně závažná věc. Bojovníci v ringu se mohou vážně zranit. Rivas měl o tom vědět a on se měl rozhodnout, jestli toto riziko podstoupí. Box by měl být okamžitě přísně kontrolovaný ohledně dopingu.“ – Dokončil své povídání Arum. Jeho svěřenec tedy jede na horkou britskou půdu a všichni doufají, že se tento exces již nezopakuje.