Arum: Fury počká na vítěze duelu Usyk vs Joshua!

Tyson FuryAmerický promotér Bob Arum věří, že Tyson Fury vyčká na odvetu mezi Oleksandrem Usykem a Anthonym Joshuou a poté se teprve definitivě rozloučí s profesionální kariérou!

„Myslím, že Fury teď bude čekat, jak skončí odvetný souboj Usyka s Joshuou a poté se definitivně rozhodne. Momentálně pro něj není zajímavý žádný duel, porazil všechny a žádný další duel ho nikam neposune, kromě sjednocujícího zápasu. Takový zápas v těžké váze je velmi prestižní a nemá obdoby a je to jediná možnost, která by ho mohla vrátit zpátky do ringu“. řekl Bob Arum, který společně s britským promotérem Frankem Warrenem Furyho zastupuje

Neporažený třiatřicetiletý rodák z Manchesteru „The Gypsy King“ Tyson Fury (32-0-1, 23 KO) naposledy obhajoval světový titul WBC letos 23. dubna, když na galavečeru v londýnském Wembley ukončil v šestém kole krajana Dilliana Whyta (28-3-0, 19 KO). Neprodleně po výhře oznámil Fury konec kariéry, ale pásu se oficiálně nevzdal. Poté i jeho manželka Paris potvrdila, že jediná varianta, aby se Tyson vrátil k boxu je sjednocující duel.

Tyson Fury

Na druhé straně neporažený ukrajinský šampión organizací WBA, WBO, IBF a IBO Oleksandr Usyk (19-0-0, 13 KO) v ostře sledovaném duelu loni 25. září přetlačil na body Anthonyho Joshuu (24-2-0, 22 KO) a připravuje se na odvetu, která by se měla konat 23. července. Datum a místo by mělo být oficiálně oznámeno ještě tento týden.

Oleksandr Usyk vs Anthony Joshua

Souboj o krále nejtěžší váhové divize by byla obrovskou záležitostí, která by vyprodala jakýkoliv stadion na světě a přilákala spousty fanoušků. Je tak málo pravděpodobné, že by si nechal Tyson Fury takovou příležitost nechat ujít. Už tak má jisté místo v boxerské síni slávy, ale pokud by tituly sjednotil, zařadil by se po bok největších legend těžké váhy.