Arum: Fury nebude bojovat v prosinci. Počká až na souboj s Wilderem!

Aktuální světová čtyřka a lineární šampion těžké váhy, Tyson „Gypsy King“ Fury (28-0-1, 20 KO), nakonec nebude boxovat v prosincovém termínu a počká až do únorového souboje s aktuálním šampionem WBC, Deontayem „The Bronze Bomber“ Wilderem (41-0-1, 40 KO).

Původně se měl britský obr, Tyson Fury, objevit v tomto roce ještě dvakrát v ringu. V polovině září jej čeká souboj s Otto Wallinem (20-0-0, 13 KO) a následně se měl představit britskému publiku v prosincovém termínu. Z tohoto plánu nakonec sejde, což potvrdil i promotér jednatřicetiletého rodáka z Machesteru, Bob Arum. „Soubojem v září udržíme Tysonovu aktivitu a následně se budeme již těšit na odvetu s Deontayem Wilderem. Fury potřeboval soupeře, kteří budou vysocí a budou mít podobné fyzické proporce, jako Američan.“ – Prozradil šéf stáje Top Rank.

„Původně se měl Tyson objevit v ringu ještě v prosinci a měli jsme k tomu přizpůsobený i kalendář, ale nakonec jsme se rozhodli prosincový duel vypustit. Po duelu s Wallinem budeme čekat jen na souboj s Wilderem.“ – Doplnil informace zkušený promotér. Odveta obou borců a podle mnohých nejlepších těžkých vah současnosti je naplánovaná na 22.2.2020, ale pouze za předpokladů, že oba zvládnou své nadcházející duely. Furyho čeká již zmíněný Wallin. Třiatřicetiletý šampion WBC má před sebou hrozbu v podobě kubánského veterána, Luise „King Kong“ Ortize (31-1-0, 26 KO)