Arum: Beterbiev bude boxovat pod kanadskou vlajkou!

Artur Beterbiev vs Joe SmithArtur Beterbiev by se měl 18. června utkat ve sjednocující bitvě polotěžké váhy s Joe Smithem v New Yorku. Objevili se názory, že jako ruský boxer by neměl o titul boxovat a tak se k celé záležitosti vyjádřil promotér Bob Arum!

Neporažený sedmatřicetiletý ruský knockouter žijící v Kanadě Artur Beterbiev (17-0-0, 17 KO) získal pás IBF v polotěžké váze již v listopadu 2017, když ve dvanáctém kole knockoutoval německého boxera Enrica Koellinga. Pás následně obhájil s Callumem Johnsonem a Radivojevem Kalajdzičem.

V říjnu 2019 získal také pás WBC, když v očekávané bitvě ukončil v desátém kole do té doby neporaženého ukrajinského střelce Oleksandra Gvozdyka. Oba pásy loni dvakrát obhájil. Nejprve v březnu seřezal Adama Deinese a naposledy v prosinci sestřelil Marcuse Browna.

V únoru začala jednání o sjednocujícím duelu s dvaatřicetiletým šampiónem organizace WBO Joe Smithem (28-3-0, 22 KO). Ten získal pás teprve loni v dubnu, když ve velmi vyrovnaném souboji přetlačil na body ruského bijce Maxima Vlasova. Pás obhájil letos v lednu na domácím galavečeru, kde v devíti kolech vypráskal krajana Steve Geffrarda.

Artur Beterbiev vs Marcus Browne

Nyní oba týmy v jednáních postoupili a sjednocující souboj by se měl konat v sobotu 18. června na galavečeru v New Yorku. Následně však boxerské organizace uvalili sankce na ruské boxery a tak na Beterbievem visel otazník.

Nyní promotér ruského šampión prozradil, jak to s Beterbievem bude „Artur mnoho let žije v Kanadě a má samozřejmě i kanadské občanství. S Ruskem nemá prakticky nic společného a bude zápasit pod kanadskou vlajkou“ řekl šéf Top Rank Bob  Arum.

Joe Smith

Je nutno podotknout, že Beterbiev za celou svou profesionální kariéru boxoval v Rusku pouze jednou, když loni v březnu ukončil v desátém kole Adama Deinese na galavečeru v Moskvě. Jinak vždy boxoval pouze na galavečerech v Kanadě a ve Spojených státech.