Artur Szpilka ukončil Tuiacha v prvním dějství a ohlásil přesun do křížové váhy!

Podle očekávaní si poradil polský válečník Artur „Szpila The Pin“ Szpilka (22-4-0, 15 KO) s italským borcem Fabiem Tuiachem (29-6-0, 16 KO) a po souboji ohlásil přesun do křížové váhy.

Galavečer s názvem Knockout Boxing Night 8 v polském Sosnovci přinesl rozhodně několik zajímavých bitev, ovšem většina fanoušků profesionálního boxu upírala zrak na souboj polského raubíře Artura Szpilky. Třicetiletého rodáka z Věličky totiž 20.7.2019 v londýnské O2 Aréně brutálně knockoutoval Dereck Chisora ve dvou kolech a mnoho fanoušků i odborníků posílalo Szpilku do důchodu. Jenže aktuální světová třiatřicítka těžké váhy o tom nechtěla slyšet ani slovo a již po třech měsících se vrátila do ringu.

Devětatřicetiletý Ital Fabio Tuiach byl čistě soupeřem na rozboxování a možná také na nabrání ztracené sebedůvěry, což se ukázalo jako dobrý krok. Szpilka po minutě prvního kola skvěle načasoval kontr, jenž poslal rodáka z Trieste poprvé k zemi. Italský šampion těžké váhy ještě dokázal vstát, ale následný tlak polského boxera již dílo dokončil. Szpilka se dokázal po brutálním knockoutu od Chisory vrátit zpět do hry, byť jsme jej nejspíše naposledy viděli v těžké váze. On sám se po souboji rozpovídal o tom, že další duel zřejmě proběhne v catchweight, tedy někde na spodní hranici těžké váhy a další kariéru bude upírat do bojů v křížové váze. Polák má rozhodně zkušenosti i úder na to, aby v nižší váze zamíchal kartami a ukázal velké duely.