Artur Szpilka: Nikdy jsem neodmítl žádný boj. Chci jen ty nejlepší soupeře!

Deontay Wilder vs Artur SzpilkaExkluzivní rozhovor s polskou jedničkou těžké váhy, Arturem Szpilkou (20-2-0, 15 KO), nám přináší polský server Pogongu. Co se stalo v jednání s Dominicem Breazealem? Jak vnímá prohru s Deontayem Wilderem? Jaké jsou jeho plány pro rok 2017? To vše se dozvíme v následujících řádcích!

Jak to bylo s tvojí bitvou, kterou si měl mít s Dominicem Breazealem?
“Musím přiznat, že jsem byl ze začátku hodně naštvaný. A to opravdu hodně. Nyní už jsem to trošku rozchodil, ale první dva dny jsem měl takovou zlost, že jsem neměl ani na nic chuť. Byl jsem akorát v dietě a měl jsem takovou chuť se přežrat, až bych praskl. Prakticky příprava na tento zápas probíhala už od srpna. Po návratu do USA bylo velmi těžké se dostat zpět do tréninku, všechno mi hrozně trvalo a nechtělo se mi. Nechápu, co se stalo. Fanoušci si koupili lístky, zaplatili hotely a teď mi píší, Arture co máme dělat? Já nevím, jak jim odpovědět, Já nejsem organizátor této akce. Nejhorší na tom je, že duel s Breazealem nebyl oficiální, takže se není na koho odvolávat”.

Měli jste podepsanou smlouvu k boji?
“Smlouvy se tady podepisují opravdu až těsně před bojem, ale všechno bylo domluvené. Andrzej Wasilievski vám to může potvrdit”.

Artur Szpilka

Proč jsi tedy vypadl z celé karty, která se připravuje pro Alabamu?
“Stále nevím. Zřejmě to bylo stanovisko televize Fox, která má zřejmě ustanovení, že proti sobě nesmí nastoupit dva borci, co v poslední duelu prohráli. Říkal mi to později můj trenér, Ronnie Shields. Říkal mi, že mluvil s Alem Haymonem. Prý se ten souboj nemůže uskutečnit. Myslel jsem si tedy, že mi dají jiného soupeře”.

A nabídli ti jiná jména?
“Ne. Neoslovili ani mě, ani mého manažera”.

Je někdo, kdo za toto nese vinu?
“Těžko říct, kde nastala chyba. Kdybych věděl, kdo to celé podělal, tak zuřím ještě dnes, ale to nemá cenu. Akorát bych tím ztrácel čas”.

Artur Szpilka

Fanoušci na fórech začínají spekulovat o tvých možných konfliktech s promotéry.
“Klídek, žádné konflikty nemáme. Někdy Andrzej má něco v plánu a dává to moc brzy lidem v médiích, ale rozhodně mezi sebou nemáme žádné konflikty. Jsem mu hodně vděčný, ale někdy plácne takovou blbost, že spadne huba i mě”.

Slyšel jsi, co řekl Breazeale? Podle něj, váš souboj padl, protože jsi potřeboval více času na trénink.
“Ano četl jsem to a můžu říct, že ten chlap mluví nesmysly. Víte, že jsem nikdy neodmítl žádný boj. Naopak jsem vždycky chtěl boxovat s nejlepšími boxery a ne s někým, kdo je v žebříčku mimo topku. Byl jsem na Breazeale připravený a rozhodně jsem neměl strach. Ve skutečnosti si myslím, že za to celé mohou promotéři. Nevím, jestli moji a nebo američtí, ale ve skutečnosti tam byly nějaké dohady, jestli můj další souboj neuskutečnit v New Yorku nebo v Chicagu. Myslí si, že by tam přišlo víc mých fanoušků. Možná můj další souboj bude právě v jednom z těchto měst”.

Co bude dál? Slyšel jsem, že se vracíš do Polska.
“Plány jsme trošku změnili a nyní v USA ještě zůstaneme. Můj další duel by mohl přijít během dvou až tří měsíců a uskuteční se zřejmě v Americe. Obecně platí, že se chci vrátit do Polska, ale není to tak snadné. Nemůžu si ze dne na den sbalit kufry a odjet. Do Polska se určitě vrátím, protože mí končí vízum, ale ještě tady určitě budu boxovat. Zřejmě v Chicagu. Vzpomeňte si na moje slova”.

Artur Szpilka vs Yasmany Consuegra

Budeš chtít boxovat se soupeřem, jako byl Breazeale, nebo vybereš někoho lehčího?
“Já doufám, že dostanu kvalitního protivníka. Nechci boxovat s někým, jako je Ty Cobb. Takové bitvy mě nezajímají, ale nezáleží to na mně”.

Ronniemu Shieldsovi se líbí představa, že by jsi bydlel v Polsku a na přípravu by jsi jezdil do USA?
“Ronnie proti tomu nic nemá. Ví, že se nevyhýbám práci. Někdy je rád, že vůbec relaxuju. Většinou jsem v tělocvičně dvakrát denně a fakt tvrdě makám. On moc dobře ví, že pod jeho vedením jdu do zápasu s výbornou formou. Máme spolu skvělý vztah. Pod jeho vedením jsem udělal neskutečný progres a přidal jsem do svého repertoáru spoustu úderů a kombinací. Naučil jsem se lépe pracovat v defenzívě a hlavně kontrovat. Myslím, že jsme spolu udělali velký kus práce”.

Místo tebe vstoupí do boje s Breazealem, Ugonoh. Co by jsi mu poradil?
“Izu má dobrou šanci na výhru, protože v USA nyní není žádný super talent. Bude to pro něj velký skok v kvalitě soupeřů. Zatím se nepotkal s tak dobrým borcem, jakým Breazeale je. Trénovali jsme spolu v jednom klubu, ale nikdy jsme spolu neměli sparing, takže netuším jak dobrý Izu je. Jestli je opravdu tak tvrdý, jak se o něm říká. Myslím si, že tohle je přesně chvíle, na kterou čekal a já mu držím palce”.

Mateusz Borek navrhl v jednom ze svých tweetů zápas mezi Szpilkou a Ugonohem. Co ty na to?
“To je spíš otázka pro promotéry. Můj přístup znáte. Pokud všechno bude souhlasit a všichni budou spokojení, tak jdeme na to. Dokonce i teď, když padl můj souboj v Alabamě, jsem říkal Andrzejovi, aby mi domluvil zápas s Ugonohem, ale prý nebyla žádná odpověď”.

Artur Szpilka vs Manuel Quezada

Věříte Andrzejovi Wawrzykovi v bitvě s Deontayem Wilderem? Upřímně.
“Je to těžká váha. Stát se může opravdu cokoliv”.

Klasické odpovědi nechme stranou
“Pokud se nezablokuje psychicky, tak si myslím, že to bude skvělá bitva. Při každé příležitosti říkám Andrzejovi, že je Wilder zbabělec. Vím, že to zní směšně, ale je to pravda. Američan není pravý bojovník. Byl jsem s ním v ringu a vím, co říkám. Je to umělý mistr. Snaží se hrát tvrdého chlapa a házet děsivé výrazy, ale když to dělá, vypadá jak moje babička. Andrzej se ho nesmí lehnout před bojem”.

Tomasz Adamek vs Artur Szpilka

Vypustil jsi z hlavy ten knockout, který ti uštědřil Wilder?
“Nebylo co vypouštět. Já jsem si ten okamžik nepamatoval. Viděl jsem ho párkrát na videu. Vždycky jsem se u toho chytl za hlavu, ale pak jsem se tomu zasmál. Takové věci k boxu prostě patří a staly se již mnohokrát”.

Jaké jsou tvé cíle pro rok 2017?
“Tak cíle jsou stejné jako v roce 2016, protože jsem nedokázal je naplnit. Chci se stát mistrem světa. Mým asi největším cílem je odveta s Wilderem, kterou chci vyhrát. Po jeho ráně jsem šel spát, ale nyní už jsem vzhůru a chci se opět rvát. Pokud by se mi nepodařilo setkat se opět s Wilderem, chtěl bych jiného Američana. Oni jsou pro mě takovou specialitou”.