Artur Szpilka: Derecka Chisoru jsem potkal, ale přátelé nejsme!

20.7.2019 v Londýně se v jednom ringu potkají dva rebelové těžké váhy. Polský raubíř a bývalý fotbalový výtržník, Artur „Szpila The Pin“ Szpilka (22-3-0, 15 KO) a britský rebel s prořízlou pusou, Dereck „WAR“ Chisora (30-9-0, 21 KO).

Třicetiletý rodák z Věličky samozřejmě věří ve své schopnosti a věří také ve své vítězství nad pětatřicetiletým rodák ze Zimbabwe, který hájí britské barvy. Jenže Szpilka nechce předbíhat a plně se soustředí na tento boj. „Všechno je možné v těžké váze, vždyť nedávno Andy Ruiz zdolal Anthonyho Joshuu. Zdá se mi, že každý elitní boxer má nyní šanci stát se mistrem světa. Já se ale nyní soustředím pouze na souboj s Chisorou a nechci přemýšlet o tom, co bude.“ – Prohlásil polský sympaťák, který se však s Chisorou již v jednom ringu střetl a to při natáčení filmu Pitbull v roce 2017.

„Potkali jsme se a řekli jsme si „ahoj“ a chvíli si popovídali, ale rozhodně nejsme kamarádi. Několikrát jsme se při natáčení praštili, ale to nebyly skutečné rány.“ – Vzpomíná Szpilka na filmové dobrodružství s britským sokem. Ovšem skutečné rány budou padat až o tomto víkendu. „Hodně respektuji Chisoru. Je to velký bojovník, který bojuje vždy až do konce, takže jsem připravený na hodně těžký duel. Slyšel jsem, že mě Chisora s Hayem chtějí provokovat, ale já se do toho nechci nijak zapojovat. Moje činy budou mluvit až v ringu.“ – Dokončil své povídání bývalý neúspěšný vyzývatel mistra světa WBC, Deontaye Wildera.