Arreola tipuje za vítěze Garciu. Hopkins zase Spence!

Již tento víkend se v ringu střetnou dva šampioni dvou různých váhových divizí. Šampion IBF a WBC lehké váhy Mikey Garcia (39-0-0, 30 KO) a šampion IBF welterové váhy Errol Spence Jr. (24-0-0, 21 KO).

Jejich souboj vzbuzuje pořádné emoce. Ještě aby ne, když jde o jedny z nejlepších bojovníků aktuálního profesionálního ringu. Jednatřicetiletý Garcia je aktuální světovou dvojkou lehké váhy, tedy jedno místečko za fenomenálním, ukrajinským přízrakem Vasiliyem Lomachenkem. Napříč vahami, tedy pound for pound, je pak Mikey Garcia desítkou. O dva roky mladší Spence je světovou dvojkou welterové váhy a před ním je jen skvělý „Lovec“ z Omahy, Terence Crawford. Napříč vahami je borec s přezdívkou „The Truth“ na sedmém místě.

Borec těžké váhy Chris Arreola, jenž má kořeny stejně jako Garcia v Mexiku, věří svému „krajanovi“. „Toto je velký zápas pro oba borce. Jak pro Garciu, tak i pro Spence, ale řekl bych že více znamená pro Garciu. V tomto zápase může psát historii, může se stát šampionem páté váhové kategorie. Může to být pro něj hodně krásný zápas a může být také krásný pro všechny hispánské fanoušky, kteří jej budou podporovat.“ – Myslí si „Noční Můra“ z Los Angeles. „Tohle bude hodně těsné a myslím si, že se tento zápas bude muset uskutečnit ještě jednou, ale mým favoritem je Spence. Vyhraje těsně na split decision. Každý kdo si myslí, že to bude lehký zápas pro Spence, tak se plete. Garcia má jistě talent a dovednosti Spence porazit.“ – Vidí trošku jinak legenda boxerského ringu, Bernard Hopkins.