Arnold Gjergjaj, kdo to vlastně je?

David Haye vs Arnold GjergjajJiž tuto sobotu nás čeká souboj mezi britskou hvězdou Davidem Haye a neporaženým Švýcarem Arnoldem Gjergjajem. Nyní se podíváme, kdo vlastně Arnold Gjergjaj je.

Arnold GJERGAJ (29-0-0, 21 KO)
Svět: 23. místo
Evropa: 11. místo
Švýcarsko: 1. místo
Výška: 196 cm
Věk: 31
Přezdívka: The CobraArnold Gjergjaj

Arnold Gjergjaj nejdříve začal svou sportovní kariéru jako kickboxer, ovšem u tohoto sportu nevydržel dlouho. Poté začal s boxem a byla to správná volba.
V amatérském ringu získal tři tituly mistra Švýcarska a tak v roce 2009 ve 24 letech přešel mezi profesionály.

David Haye vs Arnold Gjergjaj

Mezi profíky začal vystupovat s přezdívkou „The Cobra“ a 29 srpna nastoupil ke svému prvnímu profesionálnímu duelu proti Polákovi Dariuszi Ballavi, kterého zničil ve druhém kole technickým knockoutem.

David Haye vs Arnold Gjergjaj

Po třinácti výhrách na domácí půdě poprvé vyrazil do zahraničí, konkrétně do Maďarska, kde se 12. listopadu 2011 utkal s tehdejší maďarskou dvojkou Laszlo Tothem. Gjergjaj zápas zvládl s bravurou a Totha knockoutoval ve 3. kole.

Arnold Gjergjaj

Do teď se jednalo o jediný jeho zápas mimo území Švýcarska, druhý výlet za hranice jej čeká až tuto sobotu proti Davidovi Haye. V tomto zápase je samozřejmě jasným favoritem bývalý mistr světa křížové a těžké váhy Hayemaker.

David Haye vs Arnold Gjergjaj

4. října 2014 si zaboxoval o titul EBU-EE (European External European Union) s jedničkou Bosny a Hercegoviny Adnanem Redzovičem a byl z toho tvrdý knockout v 9 kole.

Arnold Gjergjaj a Wladimir Klitschko

6. června 2015 titul obhájil asi v nejtěžším zápase své profesionální kariéry, když jasně vybodoval 116:111, 115:112 a 117:111 ruskou mašinu Denise Bakhtova. Ovšem ruský boxer v 5. kole Švýcara po parádní kombinaci sestřelil, ale Gjergjaj se vrátil zpět do zápasu a jasně dominoval.

Arnold Gjergjaj

Gjergjaj naposledy boxoval loni 5. prosince chorvatské jedničce Marino Golesovi, kterého zdemoloval hned v prvním kole technickým knockoutem. Nyní stojí před největší výzvou, kterou je David Haye.

5.12.2015 Arnold Gjergjaj vs Marino Goles (TKO 1. kolo)

6.6.2015 Arnold Gjergjaj vs Denis Bakhtov (Body)

27.2.2015 Arnold Gjergjaj vs Zoltan Csala (Body)