Anthony Joshua ztratil v prohře s Ruizem tvář neohrozitelného šampiona!

Teprve devětadvacetiletý zlatý olympijský medailista z Londýna a bývalý král těžké váhy, Anthony „AJ“ Joshua (22-1-0, 21 KO), ztratil v prohře s Andym „Destroyer“ Ruizem Jr. (33-1-0, 22 KO) více než jen tituly mistra světa.

Absolutním šokem byla prohra bývalého šampiona WBA, WBO, IBF a IBO, Anthonyho Joshuy, s Andym Ruizem. Jenže rodák z Watfordu v tomto souboji ztratil možná mnohem více, než jen tituly mistra světa. V očích mnohých bojovníků těžké váhy totiž ztratil hlavně punc neohrozitelného šampiona nejtěžší váhové kategorie a hlavně srdce bojovníka. „Nebyl knockoutovaný. On to prostě vzdal a když to vzdáš jednou, pak jsi skončil úplně. V sedmém kole šel na podlahu dvakrát a dvakrát vstal, ale vyplivl svůj chránič na zuby, otočil se k rozhodčímu zády a položil si ruce na provazy. Nechtěl pokračovat a raději to vzdal. Vždy se může stát, že narazíte na chlapa, který vás porazí. Každý jednou prohraje. Muhammad Ali prohrál. Každý může prohrát s lepším mužem, ale žádný dobrý bojovník to nikdy nevzdá.“ – Myslí si o prohře svého krajana Tyson Fury.

 

„Ruiz byl velice klidný, když se nacházel pod palbou úderů od Joshuy. Pouze se přikrčil, čekal na kontr a následně vyslal své rychlé ruce do boje. To Joshuu překvapilo a jen to ukázalo, jak špatnou bradu ve skutečnosti má. Jakmile ho Ruiz trefil, tak měl okamžitě potíže. Představte si Joshuu v souboji s Wilderem. Již v souboji s Klitschkem se ocitl v problémech, ale Wladimir nedokázal svoji práci dokončit. Ruiz svoji práci dokončil.“ – Myslí si další krajan bývalého krále těžké váhy, Joe Joyce. „Ta nejhorší věc, kterou můžete udělat je to, že se vzdáte.“ – Napsal na svůj twitterový účet aktuální šampion organizace WBC, Deontay Wilder. „Proti Wladimiru Klitschkovi vstal a zvítězil, ale nyní vypadal, jako by ani nechtěl bojovat. Sudímu neřekl, že chce pokračovat. Jednoduše to vzdal.“ – Prozradil bývalý šampion těžké a křížové váhy, David Haye.