Anthony Joshua stále více připomíná Wladimira Klitschka. Potvrdily to i statistiky úderů!

Stále více fanoušků a odborníků se shoduje na tom, že aktuální král těžké váhy Anthony „AJ“ Joshua (23-1-0, 21 KO) stále více připomíná bývalého krále Wladimira „Dr. Steelhammer“ Klitschka (64-5-0, 53 KO). Domněnky potvrdily i statistiky úderů Compubox.

Také jste si toho všimli? Aktuální král těžké váhy a šampion organizací WBA, WBO, IBF a IBO Anthony Joshua stále více a více připomíná bývalého vládce Wladimira Klitschka. Ono vlastně i jejich příběh je podobný, jen s menšími úpravami. V roce 2003 přichází šokující porážka ukrajinského obra, kterou mu uštědřuje jihoafrický knockoutér Corrie Sanders. O rok a měsíc později si to Klitschko zopakuje a tentokrát je jeho katem Lamon Breswster. Už to vypadalo, že kariéra nejdominantnějšího šampiona těžké váhy skončí v troskách. Jenže fenomenální Ukrajinec potkává Emanuela Stewarda, upravuje svůj styl boje a nakonec vládne dlouhých devět let, deset měsíců a tři týdny. Ostatně jeho změnu stylu dokazují i statistiky úderů. Před porážkou s Američanem vystřelil Klitschko průměrně 28 jabů během jednoho kola a 19 power punches. V následujících soubojích se Ukrajinec zaměřil převážně na jab a taktiku, když vyslal 26 jabů a pouze 15 power punches.

Joshua má prakticky stejný příběh, jen s trošku jiným průběhem. Souboj s Klitschkem byl prvním měřením sil, kde si mladý Brit sáhl na dno svých možností a dokonce se objevil na podlaze ringu. Od té doby bojuje více opatrně. Svůj styl však definitivně překopal šokující prohrou s Andym Ruizem. Do odvety nastoupil rodák z Watfordu o pět kilo lehčí a všechno vsadil na pohyb a méně úderů. Úderů, které byly prováděny bezpečně, ale účelně. Stejně, jako Klitschko se Joshua nepouští do zbytečných přestřelek, což je jasně vidět na jeho úderové statistice. Před duelem s Ukrajincem vypálil průměrně 28 power punches za kolo, po tomto duelu už tvrdými údery šetřil a vypálil jich průměrně 15 a v posledním souboji s Ruizem už jich bylo jen 9. Celý fakt podtrhují i čísla jabů, která se prakticky nezměnila. Joshua nadále trefuje kolem dvaceti jabů za kolo, což značí, že vsadil hlavně na hru přední ruky, stejně jako bývalý král těžké váhy.