Anthony Joshua slíbil v ringu Andymu Ruizovi, že jejich třetí souboj bude pravá válka!

Aktuální král těžké váhy a šampion organizací WBA, WBO, IBF a IBO Anthony „AJ“ Joshua (23-1-0, 21 KO) nevylučuje třetí setkání s Andym „Destroyer“ Ruizem Jr. (33-2-0, 22 KO). Aktuální skóre mezi oběma je 1:1.

Třicetiletá britská hvězda Anthony Joshua se o víkendu stal podruhé mistrem světa v těžké váze a opět se vyšplhal zpět na pomyslný trůn těžké váhy. Prvního šampiona těžké váhy s mexickými kořeny Andyho Ruize hladce sfoukl ve dvanácti kolech na body v poměru 2x 118-110 a 119-109. Jenže podle mnohých předvedl až příliš taktický výkon a tituly mistra světa nevybojoval, nýbrž si pro ně doběhl. Jenže jak se následně ukázalo, tak britský šampion tak trošku počítá s trilogií, která by podle jeho slov už tak opatrná nebyla. Nebo jde jen o slova útěchy z úst krále?

„Řekl jsem v ringu Ruizovi, že je to pro mě hodně těžký souboj. Musel jsem si všechno srovnat v hlavě, udělat dobrou taktiku a držet se jí celý zápas, abych se nedostal do problémů tak, jako se mi to stalo v našem prvním souboji. Bylo to pro mě hodně psychicky náročné. Jestli však přijde na trilogii, tak jsem ochoten jít do války. V našem třetím souboji bych už nebojoval takticky, ale dali bychom lidem tu správnou show. Tam už by vyhrál ten nejsilnější muž.“ – Rozpovídal se Joshua. Samozřejmě jejich trilogie je hudba budoucnosti, jelikož Joshuu nyní čeká obhajoba s Kubratem Pulevem, následně zřejmě střet s Oleksandrem Usykem a co bude v roce 2021 je zatím hodně ve hvězdách.