Anthony Joshua se střetne s Kubratem Pulevem určitě v Londýně. Ve hře jsou dvě možná data!

Povinná obhajoba aktuálního krále těžké váhy a šampiona WBA, WBO, IBF a IBO Anthonyho „AJ“ Joshuy (23-1-0, 21 KO) s aktuální světovou osmičkou Kubratem „The Cobra“ Pulevem (28-1-0, 14 KO) začíná nabírat reálné obrysy.

Domlouvání souboje mezi aktuálním králem těžké váhy a šampionem WBA, WBO, IBF a IBO Anthonym Joshuou a jeho povinným vyzývatelem skrze IBF Kubratem Pulevem rozhodně není snadný úkol. Jednání se už táhnou od konce prosince a stále není domluva na stole, avšak souboj konečně začíná dostávat reálné obrysy. Podle promotéra britské hvězdy, Eddieho Hearna, je více než jasné, že se rodák z Watfordu vrátí zpět na domácí půdu. Souboj o čtyři tituly mistra světa by měl proběhnout na moderním stadionu londýnského celku Tottenhamu Hotspur.

Joshua naposledy bojoval na britské půdě 22.9.2018, kdy v sedmi kolech ukončil technickým knockoutem „Ruského Vítěze“ Alexandera Povetkina. Následně se lídr těžké váhy přesunul za oceán, kde si připsal první porážku s americko-mexickým „Destroyerem“ Andym Ruizem, kterou následně odčinil v prosinci v saúdskoarabském Rijádu. Pro osmatřicetiletou „Kobru“ ze Sofie půjde o první představení na horké britské půdě. Nyní už tedy stačí jen doladit datum. Podle šéfa stáje Matchroom Boxing jsou možná jen dvě data. Buď se duel bude konat 6.6.2020, nebo 13.6.2020. Každopádně oba tábory by si měly pospíšit, jelikož mají čas jen do 14.2.2020. Pak by už mohlo dojít na dražbu.