Anthony Joshua: S Wilderem jsme se potkali a jednali jsme o sjednocujícím souboji!

Jak Anthony „AJ“ Joshua (23-1-0, 21 KO), tak Deontay „The Bronze Bomber“ Wilder (42-0-1, 41 KO) mají naplánované další souboje, ale to rozhodně nebrání případným jednáním o jejich vzájemném střetu.

Aktuální král těžké váhy a šampion organizací WBA, WBO, IBF a IBO Anthony Joshua má momentálně v plánu povinnou obhajobu v rámci IBF s Kubratem „The Cobra“ Pulevem (28-1-0, 14 KO). Ta by se měla, dle veškerých informací, odehrát v některém z květnových termínů. Druhý muž světového žebříčku a šampion WBC Deontay „The Bronze Bomber“ Wilder (42-0-1, 41 KO) se do ringu dostane o něco dříve, protože již 22.2.2020 má domluvené odvetné dostaveníčko s britským obrem Tysonem „Gypsy King“ Furym (29-1-0, 20 KO). To však ani zdaleka nepřekáží oběma šampionům, aby společně jednali na sjednocujícím souboji.

„Už jsme se několikrát společně potkali a několikrát o tom jednali. Potenciál uskutečnit náš sjednocující souboj je obrovský.“ – Rozpovídal se rodák z Watfordu pro Sky Sports. „Každý by si přál Wilderovo vítězství v souboji s Furym, protože každý by pak chtěl vidět souboj se mnou. Deontay má ničivou pravačku a já mám ničivou levačku, což by byla skvělá kombinace. Slyšel jsem sice, že plánují s Furym trilogii, ale věřím, že by jsme se do konce roku mohli domluvit. Možná, že by se Wilder dokázal nějak vykoupit ze smlouvy a místo trilogie by zvolil sjednocující duel.“ – Pokračoval ve svém povídání Joshua, který by si však přece jen raději vychutnal domácí derby o všechny tituly s Furym. „Já chci, aby vyhrál Fury. Představte si všechny ty lidi, kteří budou moct sledovat souboj o všechny pásy mistra světa doma. Byl bych hodně rád, kdyby se tento duel odehrál ve Velké Británii.“ – Dokončil své povídání šampion.