Anthony Joshua: S Tysonem Furym bych klidně bojoval i bez diváků a za méně než osm milionů!

Aktuální šampion WBA, WBO, IBF a IBO Anthony „AJ“ Joshua (23-0-1, 21 KO) by chtěl za každou cenu změřit síly se svým krajanem, králem těžké váhy a šampionem WBC Tysonem „The Gypsy King“ Furym (30-0-1, 21 KO).

Držitel pásů WBA, WBO, IBF a IBO Anthony Joshua již několik dní opakuje, že je připravený na sjednocující souboj se svým krajanem a šampionem WBC Tysonem Furym. Třicetiletý Brit je dokonce ochotný ustoupit z vysokých finančních požadavků a také je ochotný akceptovat, že duel proběhne bez účasti fanoušků. „Rozhodně bych s ním chtěl bojovat. Měli by jsme se utkat, aby se konečně zjistilo, kdo je číslem jedna těžké váhy. Samozřejmě, že bych to dělal z finančních důvodů, ale také kvůli lásce k tomuto sportu. Víte, když mi spadnou peníze na zem, tak se pro ně vrátím. Nikdy jsem se nepovažoval za bohatého člověka.“ – Rozpovídal se pro Sky Sports rodák z Watfordu.

„Klidně si to s ním rozdám za výplatu osm milionů dolarů, nebo i méně. Pokud by se Eddiemu Hearnovi podařilo ten souboj uskutečnit nyní, tak jsem ochotný přistoupit na to, že ta akce bude bez diváků. Je to až příliš důležitý duel, aby se na něj čekalo.“ – Opakoval majitel čtyř světový titulů. Byť by Joshua hodně chtěl velké britské derby s Furym, tak je více než jasné, že na tento souboj jen tak nedojde. Jednatřicetiletý rodák z Manchesteru musí dodržet smlouvu ohledně třetího souboje s bývalým šampionem Deontayem „The Bronze Bomber“ Wilderem (42-1-1, 41 KO) a „AJ“ pro změnu musí hájit své pásy proti povinnému vyzývateli v rámci IBF Kubratu „The Cobra“ Pulevovi (28-1-0, 14 KO).