Anthony Joshua: Ruize bych porazil devětkrát z deseti. Vyhrál jen proto, protože jsem soustředil na Wildera!

Podle Anthonyho „AJ“ Joshuy (22-1-0, 21 KO) měl Andy „Destroyer“ Ruiz Jr. (33-1-0, 22 KO) v jejich prvním střetu velké štěstí. Špatně nastavená hlava, nebo podcenění soupeře? Co stálo za prvotřídní senzací?

1.6.2019 v Madison Square Garden to měl být pro tehdejšího krále těžké váhy, Anthony Joshuu, jeden z důležitých milníků kariéry. Devětadvacetiletá britská hvězda, která plnila stadiony na domácí půdě, se chystala prorazit na americký trh a stát se globální hvězdou. Rodák z Watfordu měl předvést svoje umění v nejslavnější hale světa, kde sváděli velké duely Rocky Marciano, Joe Louis, Muhammad Ali, Joe Frazier, či Mike Tyson. Vše bylo perfektně naplánované, jenže v tu noc přišel naprostý šok. Stejně starý Američan s mexickými kořeny a s nepříliš sportovní postavou dokázal šampiona poslat čtyřikrát k zemi. Následně mohl zvednout nad hlavu čtyři pásy mistra světa a také se zakousnout do své oblíbené tyčinky Snickers. On byl nyní králem.

Byl mexický tlouštík o tolik lepší, nebo svalnatý Brit podal mdlý výkon? Pokud ano, co tedy stálo za jeho špatným výkonem? „Nesoustředil jsem se plně na Ruize. Částečně jsem již uvažoval nad jinými souboji, například nad sjednocujícím soubojem s Deontayem Wilderem, který se měl konat na konci tohoto roku, či na začátku příštího roku. Odveta bude skvělá. Nyní se plně soustředím na Andyho. Tentokrát jsem připravený pustit to zvíře z vodítka.“ – Prozradil pro JD Sports Joshua a nezapomněl dodat, že jeho soupeř měl v souboji také hodně štěstí. „Porazil bych Ruize v devíti případech z deseti. Vyhrál. Byla to jeho noc, ale na konci roku se opět střetneme.“ – Prozradil hvězdný Brit.