Anthony Joshua o prohře s Andym Ruizem: Byl to jen náhodný úder!

Bývalý šampion těžké váhy, Anthony „AJ“ Joshua (22-1-0, 21 KO), přišel s hodně zajímavým ohodnocením své prohry s Andym „Destroyer“ Ruizem Jr. (33-1-0, 22 KO). Podle Brita šlo totiž o náhodu.

Když vstupoval devětadvacetiletý Američan s mexickými kořeny k zápasu s neporaženým šampionem těžké váhy, nikdo mu nevěřil. On své kritiky umlčel, když poslal stejně starého Brita čtyřikrát na podlahu ringu, aby jej senzačně ukončil v sedmém dějství. Joshua ovšem věří, že to ze strany Ruize byl pouze náhodný úder, který se v odvetě opakovat nebude. „Byl to lucky punch. Nevím, jaké to je mít otřes mozku, ale po duelu jsem ani nevěděl, ve kterém kole souboj skončil. Jsem v šoku, že Ruiz potřeboval další čtyři kola, aby mě ukončil. Když ho v odvetě pošlu na zem, tak už nevstane.“ – Rozpovídala se pro Sky Sports britská hvězda.

„Ruize jsem poslal tvrdě na zem, přesto ještě nebyl hotový. Měl jsem na něm ještě pracovat, ale můj instinkt mi řekl, že se mám pustit do bezhlavého útoku a ukončit ho. To byla chyba a on mě chytil. V odvetě ho pošlu opět ve třetím kole k zemi, ale už budu chytřejší. Ukončím ho, ale už nebudu tak zbrklý.“ – Dokončil své povídání Joshua. Upřímně, čtyři knockdowny zřejmě nebyly šťastným úderem a jak řekl Frank Warren, Andy Ruiz dokázal ustát nejbrutálnější úder svého protivníka, ale „AJ“ nedokázal ustát údery Ruize. Před prvním soubojem panovala celkem přátelská atmosféra, no nyní zřejmě budeme svědky hodně vyhecované odvety.