Anthony Joshua nepříjde o pás WBO! Usyk se střetne s Chisorou o prozatímní titul!

Aktuální král těžké váhy Anthony „AJ“ Joshua (23-0-1, 21 KO) nepřijde o titul WBO. Do letního souboje s Kubratem „The Cobra“ Pulevem (28-1-0, 14 KO) bude tedy vstupovat se čtyřmi pásy – WBA, WBO, IBF a IBO.

Je rozhodnuto. Aktuální král těžké váhy a majitel pásů WBA, WBO, IBF a IBO Anthony Joshua nepřijde ani o jeden ze svých pásů. Začátkem prosince sice kolovaly informace o tom, že hvězdný Brit se bude muset vzdát jednoho z pásů a jelikož si vybral souboj s povinným vyzývatelem IBF Kubratem Pulevem, tak to vypadlo, že se bude muset vzdát pásu WBO. Šéf stáje Matchroom Boxing Eddie Hearn, však situaci zachránil a s organizací WBO se nakonec domluvil.

Joshua se tedy na přelomu května a června postaví do ringu k povinné obhajobě IBF s bulharským veteránem se čtyřmi pásy mistra světa. Povinný vyzývatel v rámci WBO Oleksandr Usyk (17-0-0, 13 KO) by se měl utkat 28.3.2020 s Dereckem „WAR“ Chisorou (32-9-0, 23 KO) a ve hře by měl být dočasný titul WBO, jenž vítězi tohoto souboje zajistí střet s šampionem zřejmě na konci tohoto roku. Rok 2020 tedy zřejmě nepřinese těžké váze třetího šampiona.