Anthony Joshua: Je mnoho důvodů, proč respektuji Wladimira Klitschka!

Král těžké váhy organizací WBA, WBO, IBF a IBO „AJ“ Anthony Joshua se rozpovídal o tom proč si váží a respektuje legendárního „Dr. Steelhammer“ Wladimira Klitschka!

29. dubna to budou již tři roky od památné titulové bitvy Wladimir Klitschko vs Anthony Joshua, kterou ovládl britský tvrďák technickým knockoutem v jedenáctém kole. Sám přitom měl v šestém kole na kahánku po tvrdém a přesném direktu ukrajinského boxera.

Nyní se Anthony Joshua rozpovídal o tom proč si váží a respektuje legendárního ukrajinského boxera, kterému byl před tím to zápasem několikrát nápomocen jako sparingpartner a vzhlížel k němu jako ke svému vzoru.

„Byl to skvělý a neskutečný boj. Tvrdý, nekompromisní, jako bychom byly zpátky v sedmdesátých letech, to byly nejlepší dny těžké váhy. Když jsem v pátém kole srazil Klitschka k zemi a šel jsem do neutrálního rohu, tak jsem nemohl uvěřit svým očím. Po takto tvrdé sérii úderů vstal jako nějaký terminátor. Myslím, že to byl můj nejtěžší boj kariéry a byl jsem jen kousek od porážky“. Řekl úřadující šampion

A dodává: „Wladimir je úžasný boxer, vlastnil světový titul 12 let, což je neskutečná věc v těžké váze a její historii. Jak v ringu tak mimo něj je to profesionál a s velkým charisma. Udržujeme přátelský vztah a je pro mě velkou motivací do dalších bojů. Jedním z důvodů proč Wladimira respektuji je ten, že mě naučil být pokorným šampiónem v ringu a po prohře se vrátit se vztyčenou hlavou a znovu bojovat“.