Anthony Joshua: Deontay Wilder je děvka. Jsem větší chlap, než on!

Situace v těžké váze se solidně přiostřuje. Bývalý šampion WBC Deontay „The Bronze Bomber“ Wilder (42-1-1, 41 KO) sklízí kritiku ze všech stran. Nyní přispěchal i šampion WBA, WBO, IBF a IBO Anthony „AJ“ Joshua (23-1-0, 21 KO), aby si do Američana kopl.

Když v červnu minulého roku prohrál britský obr Anthony Joshua s malým a oplácaným Američanem Andym „Destroyer“ Ruizem Jr. (33-2-0, 22 KO), tak tehdejší šampion WBC Deontay Wilder nelenil a okamžitě si do svého rivala rýpl. „Joshua je sráč, který ten souboj vzdal. Nikdy to nebyl opravdový šampion a nyní se to jen potvrdilo.“ – Spustil salvu ostrých slov alabamský knockoutér. Jenže třicetiletý rodák z Watfordu zvládl prosincovou odvetu na jedničku a své pásy získal zpět. Naopak Čtyřiatřicetiletý rodák z Tuscaloosy dostal v únoru tohoto roku sedmikolové bití od aktuálního krále těžké váhy Tysona „The Gypsy King“ Furyho (30-0-1, 21 KO). Což samozřejmě nenechalo Joshuu klidným a alespoň trošku vrátil Wilderovi ostrá slova.

Rivalitu rozdmýchal Chris Mannix, jenž si do svého podcastu pozval Joshuu a zeptal se jej, jestli neměl nutkání Wilderovi oplatit kritiku, když padl s Furym před limitem. „Samozřejmě, že jsem mu to chtěl vrátit. Měl jsem nachystaný v šuplíku celý seznam věcí, které jsem o něm chtěl říct, ale mám nějaké zásady. První zásadou je, že nikdy nekopu do lidí, jenž jsou dole.“ – Začal své povídání aktuálně třetí muž světového žebříčku. Nakonec však přeci jen trošku přiostřil. „Víš, já a Wilder jsme každý úplně z jiného těsta. Lidem jako je on říkáme slovem, které začíná na D a končí na A (děvka). Nejsem typ bojovníka, jenž bude házet špínu na své soupeře. Jen dvakrát ve své kariéře jsem neudržel nervy na uzdě. Ostrá slova jsem adresoval Dillianu Whytovi a Jarrellu Millerovi, ale to jen proto, že oni si začali. Jinak se snažím být slušný. Jsem velvyslancem tohoto sportu. Reprezentuji DAZN, Matchroom Boxing a spoustu svých sponzorů, takže se snažím být slušný a pokorný, byť je to někdy těžké.“