Anthony Joshua: Chisora je silný chlap a navíc se nemusí bát Usykovi síly!

Aktuální král těžké váhy a šampion organizací WBA, WBO, IBF a IBO Anthony „AJ“ Joshua (23-1-0, 21 KO) se rozpovídal o nadcházejícím souboji mezi Dereckem „WAR“ Chisorou (32-9-0, 23 KO) a Oleksandrem Usykem (17-0-0, 13 KO).

Souboj mezi bývalým nesporným šampionem křížové váhy a aktuální světovou trojkou těžké váhy Oleksandrem Usykem a světovou desítkou Dereckem Chisorou rozděluje fanoušky na dva tábory. Jedni věří, že fenomenální Ukrajinec má zkrátka dovednosti na to, aby britského chasníka s přehledem vybodoval. Druzí si však myslí, že třiatřicetiletý rodák ze Simferopolu je příliš malý a slabý na to, aby o tři roky staršímu rodákovi ze Zimbabwe čelil. Aktuální král těžké váhy Anthony Joshua je v tomto ohledu neutrální, protože si moc dobře uvědomuje sílu svého krajana, ale také oceňuje zručnost Ukrajince.

„Sledoval jsem souboj Chisory s Pricem a pořád jsem přemýšlel proč si ho David nedokáže udržet na přední ruce a vybodovat ho. Jenže pak mi Dereck pomáhal v tréninkovém kempu na odvetu s Ruizem a hned jsem pochopil proč. Ten chlap je opravdu silný a boxovat s ním není sranda. Respekt Dillianu Whytovi za to, že s ním bojoval hned dvakrát. Zvládnout Chisoru poprvé ve dvanácti kolech a podruhé v jedenácti kolech, je velká výzva.“ – Rozpovídal se hvězdný Brit.

„Usyk je nesporný král křížové váhy a navíc má z minulosti zkušenosti s těžkou váhou (Ukrajinec působil v poloprofesionální WSB, kde dokázal zdolat Joe Joyce, Juniora Fa, Magomedrasula Medžidova, či Mihaie Nistora). Na Chisoru může fungovat rychlost a dobrá práce na nohou. Ostatně to dokázal i můj druhý souboj s Ruizem, kdy jsem jej jasně přejel v těchto aspektech, ale také cítil moji sílu. Věděl, že kdyby bezhlavě zaútočil, tak by mohl chytit nějaký tvrdý úder. Chisora však toto nemusí řešit, protože Usykova síla jej pravděpodobně nezastaví. Oleksandr může mít v tomto ohledu velké problémy, ale na druhou stranu je to jeden z nejlepších boxerů této doby.“ – Dokončil své povídání Joshua, který v tomto duelu nemá jasného favorita.