Andy Ruiz započal tréninkový kemp na odvetu s Anthonym Joshou před oznámením souboje!

Aktuální šampion WBA, WBO, IBF a IBO, Andy „Destroyer“ Ruiz Jr. (33-1-0, 22 KO), v pátek odhalil, že na odvetu s Anthonym „AJ“ Joshou (22-1-0, 21 KO) započal přípravu již před oznámením souboje.

Když se Andy Ruiz dozvěděl o tom, že je náhradníkem pro titulový souboj, sliboval, že nastoupí s podobnou váhou, jako nastupoval do prvního titulového souboje s Josephem Parkerem. Tehdy vážil 116 kilogramů a předvedl fantastický výkon. Podle mnohých měl nad novozélandským válečníkem a později šampionem WBO, zvítězit. Jenže do souboje s dalším šampionem, Anthonym Joshou, vstupoval s největší váhou od roku 2014. Ručička na váze totiž ukázala úctyhodných 121,6 kilogramů. Přesto podal životní výkon a zapsal životní úspěch.

Nyní bude mít devětadvacetiletý Američan s kořeny v Mexiku rozhodně delší čas na přípravu, než jen čtyři týdny. Prakticky jeho příprava na prosincový duel s Britem již započala a důvod je jednoduchý. „Být hubený, to je celý můj plán. To je cíl.“ – Rozpovídal se pro server Fighthype první šampion těžké váhy, který má původ v Mexiku. „To je také důvod, proč budu mít kemp delší, než jsme původně plánovali.“ – Dokončil své povídání sympaťák žijící v Kalifornii. Bude zajímavé sledovat, jestli se mu tento cíl podaří.