Andy Ruiz vyjednává lepší podmínky. Hearn mu hrozí soudem!

Aktuální král těžké váhy, Andy „Destroyer“ Ruiz Jr. (33-1-0, 22 KO), postupně hraje na nervy britskému promotérovi, Eddiemu Hearnovi. Podle expertů jde o klasický postup vyjednávání lepších podmínek.

I když je aktuální šampion organizací WBA, WBO, IBF a IBO, Andy Ruiz, smluvně vázán k odvetě s Anthonym „AJ“ Joshuou (22-1-0, 21 KO), přesto si neodpustí kvalitní hru na nervy šéfa stáje Matchroom Boxing, Eddieho Hearna. „Žádný souboj v Saúdské Arábii jsem nepodepsal. To oni tam chtějí bojovat, ale já chci odvetu v New Yorku.“ – Prolomil mlčení první šampion těžké váhy s mexickými kořeny. To si samozřejmě nenechal líbit zástupce britské hvězdy a okamžitě kontroval. „Smlouva byla podepsána před prvním soubojem. Oba bojovníci ji podepsali. Žádné jiné smlouvy nejsou potřeba. Jediná naše povinnost byla informovat druhou stranu o datu a místě konání. To jsme udělali.“

„Ruiz je nyní povinný dodržet smlouvu o odvetě. Dostal šanci vybojovat tituly mistra světa a nyní musí dokončit platný kontrakt. Může si vybrat. Buď bojovat u soudu, který mu pozastaví kariéru na pár let, nebo bude hájit pásy v ringu za dobré peníze s borcem, kterého už jednou porazil. Pokud bude Ruiz nadále dělat problémy, tak o své pásy přijde a to jistě nechce.“ – Pohrozil šampionovi Hearn. Podle mnohých expertů však nejde o Ruizův rozmar, ale spíše jde o klasické vyjednávací procesy.

„Ruiz samozřejmě může odmítnout nastoupit do duelu, ale to by znamenalo, že se vzdá největší výplaty v kariéře. Také jej budou čekat soudní tahanice, které jej vyřadí z boxu na pěkných par let a nehledě na to, že by přišel o všechny pásy z důvodu nečinnosti. S největší pravděpodobnosti však tým okolo Ruize pouze vyjednává lepší podmínky a tlačí na druhou stranu. To je v boxu celkem běžná praktika, když jde o vyjednávání větší výplaty.“ – Rozpovídal se na toto téma jeden z nejuznávanějších novinářů a expertů ESPN, Dan Raphael.