Andy Ruiz: Odveta bude stejná. Znám jeho nedostatky a budu lépe připravený!

Hodně odborníků i boxerů se vyjádřilo na téma odvety bývalého světové šampiona, Anthonyho „AJ“ Joshuy (22-1-0, 21 KO) a aktuálního krále těžké váhy, Andyho „Destroyer“ Ruize Jr. (33-1-0, 22 KO). Nyní přišel s vyhlášením i sám kat mladého Brita.

Devětadvacetiletému bývalému šampionovi organizací WBA, WBO, IBF a IBO, Anthonymu Joshuovi, nedává nikdo příliš velké šance na úspěch v odvetě s Andym Ruizem. Deontay Wilder, Tyson Fury, Freddie Raoch, či Bob Arum si myslí, že Joshua není na odvetu připravený a rozhodně by se do ní neměl hnát, jenže mladý Brit má svoji hlavu. Odvetu zkrátka chce a ideálně by ji chtěl na přelomu listopadu a prosince v Madison Square Garden, tedy na místě, kde poprvé padl. To se ale nelíbí jeho promotérovi, Eddiemu Hearnovi, jenž by chtěl odvetu svého svěřence uskutečnit na domácí, britské půdě.

První pád oblíbeného Brita byl hned po duelu omlouván všemi možnými věcmi. Od ječeného zrna v oku, záchvatu paniky, až po knockout v přípravě. Novopečený šampion si o tom však myslí své. „Myslím si, že Eddie Hearn se jen snaží omluvit špatný výkon svého svěřence, ale zapomíná na to, že hlavním důvodem byl můj hlad. Hlad po vítězství. Nechtěl jsem prohrát před svojí rodinou. Nikdo z nás nechce, aby jej někdo mlátil před jeho vlastní rodinou.“ – Rozpovídal se Američan s mexickými kořeny. „Odveta bude stejná. Navíc budu ještě připravenější a nyní už znám jeho slabé stránky. Jediné, co může dělat je to, že bude pobíhat kolem mě. On není dobrý boxer.“