Andy Ruiz na otevřeném tréninku: Budu lehčí, rychlejší a silnější!

Aktuální šampion WBA, WBO, IBF a IBO Andy „Destroyer“ Ruiz Jr. (33-1-0, 22 KO) tvrdě pracuje na přípravě, která vyvrcholí 7.12.2019 odvetným soubojem s britskou hvězdou Anthonym „AJ“ Joshou (22-1-0, 21 KO).

Když se Andy Ruiz poprvé postavil tváří v tvář tehdejšímu šampionovi Anthonymu Joshuovi, mnozí fanoušci si klepali na čelo. O hlavu menší a přes 121 kilogramů vážící Američan s mexickými kořeny nepůsobil příliš děsivým dojmem, přesto však 1.6.2019 šokoval svět. Třicetiletý „Destroyer“ měl před prvním soubojem málo času na to, aby se kvalitně připravil, jelikož se stal náhradníkem necelý měsíc před duelem. Nyní bude mít daleko více času. Ruiz asi nikdy nebude vysekaným bojovníkem s postavou bájného Adonise, ale tvrdě pracuje na tom, aby byl v co nejlepší formě a o pár kilo lehčí, než v prvním souboji.

K tomu by mu měl pomoci i kemp ve vysoké nadmořské výšce v mexické Guadalajaře. „Jako boxeři, často musíme obětovat čas s rodinou a odjíždět daleko od svých blízkých. Tento kemp je úplně jiný, než ty, které jsem kdy měl. Dokonce měl zavřeli do klece, takže jsem mohl být v ringu opravdové zvíře. Myslím si, že to byl Mannyho plán. On má vždycky nějaké triky v rukávu a tohle byl fakt dobrý nápad. Ze začátku to bylo hodně těžké, protože jsme byly opravdu vysoko v horách, kde je vzduch velice řídký. Hodně jsme běhali a dělali různá vytrvalostní cvičení. Veškerá tvrdá práce, kterou jsme absolvovali v Guadalajaře se v zápase projeví.“ – Začal své povídání o přípravném kempu rodák z Kalifornie.

„Rozhodně budu lepším bojovníkem, než tomu bylo v prvním souboji. Budu minimálně o pět kilo lehčí. Budu rychlejší, mé ruce budou rychlejší a stejně tak pohyb na nohou. Navíc pět kilo nijak neohrozí moji sílu. Když už nic jiného, tak budu rychlejší, až se Joshua rozhodne utíkat po ringu. Byly chvíle, kdy se mi fakt nechtělo trénovat. Naštěstí mám skvělého trenéra v podobě Mannyho Roblese, který na mě dohlíží a tlačí na mě. Tentokrát máme na přípravu více času a kemp probíhá přesně podle plánu.“ – Pochvaluje si šampion, který podle tréninkových videí vypadá opravdu ve skvělé formě.