Andy Ruiz Jr. vévodí těžké váze. Joshua se propadl na třetí pozici!

Nikdo mu před víkendem nevěřil. Mnozí jej odsuzovali k brutálnímu knockoutu od krále těžké váhy. Jenže nyní je králem on. Devětadvacetiletý Američan s mexickými kořeny, Andy „Destroyer“ Ruiz Jr. (33-1-0, 22 KO), nyní vévodí těžké váze.

Andy Ruiz Jr. je nyní králem těžké váhy a to doslova. Šokoval svět, když v sedmi kolech ukončil britskou hvězdu, Anthonyho „AJ“ Joshuu, sebral mu pásy WBA, WBO, IBF a IBO a usedl na jeho trůn. Mladému Američanovi s mexickými kořeny aktuálně patří první příčka těžké váhy. Druhý je stále aktuální šampion organizace WBC, Deontay „The Bronze Bomber“ Wilder. Na třetí místo spadl právě bývalý světový šampion, Anthony Joshua a čtvrtou příčku okupuje lineární šampion těžké váhy, Tyson „Gypsy King“ Fury. Pětici nejlepších borců nejtěžší váhové divize uzavírá „Ruský Vítěz“ Alexander Povetkin.

„Přesně o tomhle jsem snil a tvrdě na tom pracoval. Stále nemohu uvěřit tomu, že jsem si splnil svůj sen. Právě jsem napsal historii mexického boxu v těžké váze. O tomto jsem snil od doby, kdy mi bylo šest let.“ – Rozplýval se nad svým triumfem nový král těžké váhy. „Mohl jsem se pokusit jej ukončit již po tom třetím kole, ale nechtěl jsem riskovat nějakou chybu. Držel jsem se plánu, který jsme si s týmem stanovili. Byl jsem schopen čelit Joshuově síle jen díky tomu, že jsem Mexičan. V mém těle je krev mexického válečníka. Dokázal jsem, proč jsou Mexičané tak nebezpeční. Chci poděkovat svému týmu, mému otci, celé své rodině, Alu Haymonovi a Eddiemu Hearnovi. Jen nebe je mým limitem.“ – Dokončil své povídání Ruiz. Mnohdy totiž stačí pouze chytit příležitost za pačesy, aneb jak se z obyčejného kluka stát přes noc hvězdou.