Andy Ruiz Jr. se vzdal možnosti startovat na olympijských hrách!

Aktuální světový šampion WBA, WBO, IBF, IBO a král těžké váhy Andy „Destroyer“ Ruiz Jr. (33-1-0, 22 KO) se definitivně rozhodl vzdát se možnosti startovat na olympijských hrách v roce 2020.

Jak jsme vás již informovali, tak mexická boxerská federace nabídla možnost startu na olympijských hrách v roce 2020 aktuálnímu králi těžké váhy Andy Ruizovi. Třicetiletý Američan s mexickými kořeny chvíli tuto možnost zvažoval a dokonce se vyjádřil, že by to pro něj byla velká čest, ale nakonec se rozhodl, že pod pěti kruhy startovat nebude. Možná tomuto rozhodnutí pomohl i nátlak ze strany federace WBC a jejího prezidenta Mauricia Sulaimana, který zdůraznil, že jestli Ruiz bude startovat na olympijských hrách, tak mu v rámci organizace pozastaví činnost na dva roky, což by ve výsledku ohrozilo případný sjednocující souboj s šampionem WBC Deontayem „The Bronze Bomber“ Wilderem (41-0-1, 40 KO).

„Není to nic pro mě. Mým místem je profesionální box. Bude lepší, když dám možnost mladým lidem, které sní o tom startovat na olympijských hrách.“ – Prozradil aktuální držitel čtyř pásů v těžké váze. Toho čeká na konci roku hodně důležitý duel v podobě odvety s britskou hvězdou Anthonym „AJ“ Joshou (22-1-0, 21 KO). Ruiz však věří, že i v odvetě bude slavit sladké vítězství. „Budu v mnohem lepší formě. Budu lehčí, rychlejší, silnější. Myslím si, že opět zvítězím a umlčím ještě více kritiků, než tomu bylo v prvním střetu.“ – Kdo nakonec opanuje ostře sledovanou odvetu dvou obrů v Saúdské Arábii? To se dozvíme již 7.12.2019.