Andy Ruiz Jr. se rozpovídal o svých prohrách s Anthonym Joshuou a Josephem Parkerem!

Bývalý světový šampion a aktuální šestka těžké váhy Andy „Destroyer“ Ruiz Jr. (33-2-0, 22 KO) si popovídal skrze instagramový stream s prezidentem federace WBA Gilbertem Mendozou a vznikl z toho celkem zajímavý rozhovor.

Pro Andyho Ruize byl rok 2019 doslova horskou dráhou. Nejprve 1.6.2020 šokoval celý svět, když v sedmi kolech zničil tehdejšího šampiona WBA, WBO, IBF a IBO Anthonyho „AJ“ Joshuu (23-1-0, 21 KO), aby následně pásy opět odevzdal v prosincové odvetě v Saúdské Arábii. Ovšem při rozhovoru s prezidentem WBA došla řeč i na hodně kontroverzní souboj s novozélandským válečníkem Josephem Parkem (27-2-0, 21 KO), se kterým třicetiletý Američan s mexickými kořeny bojoval poprvé o titul mistra světa WBO. Ruiz tento duel prohrál velice těsně na body a mnoho odborníků se domnívalo, že měl jednoznačně vyhrát.

„Nyní už o tom mohu mluvit veřejně, protože uplynulo hodně času a navíc to nebyl souboj o pás mé federace, ale podle mě jsi bitvu s Parkerem vyhrál. Co jsi si říkal ve chvíli, kdy zvedli ruku jemu?“ – Tázal se Mendoza. „Moje první myšlenky byly, že jsem mohl udělat víc. Cítil jsem ve svém srdci, že jsem mohl rozdat více úderů. Víte, tréninkový kemp nebyl podle mých představ. Neměl jsem dostatek sparingpartnerů a Joseph neustále měnil datum souboje, ale nechci hledat výmluvy. Prostě jsem mohl bojovat lépe. Mnoho lidí říká, že jsem měl vyhrát, ale já také vím, že jsem pro vítězství mohl udělat víc. Cítím to ve svém srdci.“ – Odpověděl skromně Ruiz.

Třicetiletý rodák z Kalifornie zároveň přiznal, že Anthony Joshua byl jeho nejtěžším soupeřem dosavadní kariéry, byť on sám ví, že za prohru v odvetě si mohl sám. „Můj nejtěžší soupeř profesionální kariéry je rozhodně Anthony Joshua z druhého souboje. V tom duelu jsem ztratil mnoho. Ty tituly by byly stále moje, když bych udělal v tréninkovém kempu správná rozhodnutí. Mohl jsem udělat spoustu věcí jinak.“ – Sypal si popel na hlavu muž s přezdívkou „Destroyer“. Každopádně je za toto selhání rád, protože se z něj poučil. „Díky Bohu, že se to stalo, protože jsem se poučil. Nyní je čas, abych se soustředil na další bitvy a získal zpět ztracené tituly.“ – Dokončil rozhovor Ruiz, který nyní jedná s mexickým trenérem Eddym Reynosem ohledně spolupráce. Dokáže se tento sympatický tlouštík dostat opět na samotný trůn těžké váhy? To snad velice brzy zjistíme.