Andy Ruiz Jr. opustil svého trenéra Mannyho Roblese!

Bývalý světový šampion a aktuální pětka těžké váhy Andy „Destroyer“ Ruiz Jr. (33-2-0, 22 KO) oznámil odchod od svého dlouholetého kouče Mannyho Roblese. Zatím není jasné, kdo bude novým trenérem Američana s mexickými kořeny.

Zažili spolu dlouhé roky plné dřiny a odříkání. Absolvovali společně tři titulové souboje. Manny Robles a jeho dlouholetý svěřenec Andy Ruiz Jr. se společně dostali až k senzačnímu vítězství nad králem těžké váhy Anthonym Joshuou a společnými silami dobyli vrchol těžké váhy. Jenže třicetiletý Američan s mexickými kořeny neunesl tíhu okamžiku a místo přípravy, do které jej Robles nutil, propadl jídlu a večírkům. Pásy mistra světa byly najednou pryč a oba muži uznali, že bude nejlepší rozdělit své cesty. Respektive bývalý světový šampion se rozhodl zkusit štěstí jinde.

„Věděl jsem, že se to stane.“ – Prohlásil smutně Robles pro ESPN. „Už během přípravného kempu na odvetu s Joshuou bylo všechno špatně. Andy si dělal, co chtěl. Jeho otec, který je zároveň jeho manažerem, neměl nad ním kontrolu. Nikdo z nás jej nedokázal donutit něco dělat. Proto jsem věděl, že to je konec. Neměl šanci uspět, protože nikoho neposlouchal. Ani mě, ani jeho otce, prostě nikoho. Po souboji v Saúdské Arábii to dokonce sám přiznal na tiskové konferenci. Omluvil se mě i otci, protože si uvědomil, že to pokazil. Od té doby jsem věděl, že se naše cesty stoprocentně rozdělí. Naštěstí se Andy ukázal jako chlap a vzal vinu na sebe. Většina boxerů to vždy hodí na trenéra, ale on to neudělal.“ – Pokračoval zlomený kouč bývalého šampiona. Kdo jej nakonec nahradí není zatím jasné.