Andy Ruiz Jr.: Nebojím se Joshuy. Budu lepší než Takam a Whyte!

Andy Ruiz Jr. (32-1-0, 21 KO) si je jistý svými schopnostmi před titulovým soubojem s Anthonym Joshuou (22-0-0, 21 KO). Ačkoliv jej sázkové kanceláře předem odepsaly, on sám věří, že bude daleko větším nebezpečím, než bývalý oponenti šampiona.

Když se oznámil náhradník za dopingového hříšníka, Jarrella „Big Baby“ Millera (23-0-1, 20 KO), svět se jen smál. Malý, obtloustlý mladík držící tyčinku Snickers v ruce nemůže být přece pořádným testem pro aktuálního krále těžké váhy a knockoutovou mašinu. Devětadvacetiletý Ruiz, jenž je rozeným Američanem, ale kořeny má v Mexiku, však slibuje parádní podívanou, ve které hodlá Joshuovi pořádně zatopit a co více, dokonce si hodlá vzít jeho pásy. Touha stát se prvním mexickým šampionem jej žene neuvěřitelně vpřed. Světová čtrnáctka těžké váhy hodlá napravit velkou křivdu ze zápasu s bývalým šampionem WBO, Josephem Parkem, kde jej podle mnohých okradli bodový rozhodčí.

„Když jsem pozoroval zápasy Joshuy, tak jsem si říkal, že jsem daleko lepší, než jeho oponenti a jsem i lepší než on sám. Mám vzrušující styl boje. Mojí předností jsou kombinace, hodně se pohybuji a dávám velké množství úderů. Když nastupuji do ringu, tak si jdu pro knockout. Každý, kdo bojoval s Joshuou, tak se bál. Pobíhali po ringu, aby se vyhnuli jeho úderům. Já se nebojím inkasovat tvrdý úder. Jdu do ringu, abych se tam porval. Proč lidé milují můj styl boxu? Protože se nebojím jít do otevřená války.“ – Prozradil sebevědomý mladík s příznačnou přezdívkou „Destroyer“. Ani šampion jej nehodlá podcenit. „Ruiz má opravu ničivé kombinace. Má neskutečně rychlé ruce, na které si musím dávat pozor. Musím být maximálně rychlý a soustředěný.“ – Dodává k tomuto tématu sám král těžké váhy.