Andy Ruiz Jr. navštívil Portoriko, kde mu byl slavnostně předán pás WBO!

V sídle WBO se svolala velká tisková konference, na které byl předán pás těžké váhy vůbec prvnímu mexickému šampionovi této váhy, Andymu „Destroyer Ruizovi Jr. (33-1-0, 22 KO).

Šlo hlavně o velký akt zadostiučinění pro devětadvacetiletého Američana, který se hrdě hlásí ke svým mexickým kořenům a cítí se být více Mexičanem, než Američanem. Pás šampiona WBO v těžké váze mu slavnostně předali Miguel Cotto a Ivan Calderón, velcí to portoričtí šampioni a také bývalý držitelé pásu WBO. Nechyběl samozřejmě i prezident dané organizace, Francisco Valcarcel. „Jsme tady, abychom vzdali zasloužený hold Andymu. Pamatuji si, když bojoval v Macau, kde jsem ho poprvé viděl. Byl to takový sympatický, malý tlouštík. Mluvil jsem s jeho promotérem (tehdy to byl ještě Bob Arum) a ten mi řekl, že je sice baculatý, ale umí se pohybovat, jako pérová váha. Andy tehdy zvítězil před limitem a získal náš pás WBO NABO. Byl velice šťastný a skromný.“ – Rozpovídala se hlava WBO.

„Víte, Andy mi vždycky s velkou důvěrou říkal, že se jednou stane šampionem WBO. Jsem na něj velice pyšný, protože napsal historii mexického boxu v těžké váze. Je to skvělý člověk, který má silný osobní příběh a my jsme jeho součástí. Za to mu neskutečně děkujeme.“ – Doplnil svá slova devětašedesátiletý Valcarcel.

„Děkuji všem, kteří mě podporují a také těm, kteří jsem přišli. Děkuji WBO za nádherný pás. Od té doby, co jsem byl malý kluk, jsem hodně pracoval na tom, abych se stal mistrem světa. Obětoval jsem hodně času a prošel hodně tvrdými tréninky. Víte, mnozí si myslí, že když vypadám takto, tak tvrdě netrénuji, ale já trénuji opravdu hodně tvrdě.“ – Rozpovídal se aktuální král těžké váhy.

„Vždycky jsem snil o tom, že se stanu prvním mexickým šampionem těžké váhy a nyní jsem toho dosáhl. Za všechno vděčím Bohu, i za to, že zde mohu nyní být, že mohu trávit dovolenou s rodinou zde v Portoriku. Jsem připravený na odvetu s Joshou, protože já jsem stále hladový udržet si své pásy. Toto vše jsou mé sny. Děkuji všem krajanům za podporu.“