Andy Ruiz a Luis Ortiz by se měli utkat 4. září!

Andy Ruiz vs Luis OrtizLos Angeles bude pravděpodobně 4. září hostit velmi zajímavý duel těžké váhy. Rukavice zkříží dva bývalý světový šampióni Andy Ruiz a Luis Ortiz!

Podle informací ESPN byl duel podepsán již v dubnu a zatím oficiálně nepotvrzené datum je 4. září na galavečeru v Los Angeles. Dvaatřicetiletý „Destroyer“ Andy Ruiz (34-2-0, 22 KO) se stal světovým šampiónem v červnu 2019, když zaskočil celý svět a dokázal v sedmém kole ukončit tehdejšího šampióna Anthony Joshuu a získal pásy WBA super, WBO, IBF a IBO.

Ještě tentýž rok však o tituly přišel, když se s Joshuou utkal v odvetě. Do té Ruiz nastoupil se značnou nadváhou a britský boxer jej jednoznačně vybodoval a získal ztracené tituly zpět. Ruiz si dal následně delší pauzu, vyměnil tým a mezi šestnáct provazů se vrátil až loni v květnu.

Andy Ruiz vs Anthony Joshua 2

Jeho soupeřem byl Chris Arreola a Ruiz nastoupil v úplně odlišné formě než v odvetě s Joshuou. měl o 12 kilogramů méně a v zápase to bylo znát. Byl rychlý, disciplinovaný a Arreolu jasně vybodoval. Nyní opět už rok nestál v ringu a odhalil dalšího soupeře. Bude jím kubánský veterán a bývalý světový šampión Luis Ortiz.

Luis Ortiz vs Alexander Flores

Luis Ortiz je i ve svých třiačtyřiceti letech na vrcholu těžké váhy a uzavírá první desítku. Naposledy boxoval letos v lednu, když v šestém kole ukončil dalšího bývalého světového šampióna, Američana Charlese Martina.

Andy Ruiz vs Luis Ortiz